Uçakta PC Taşınır mı?

Htirz7

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda uçak ile Almanya'ya gideceğim bu sırada toplama bilgisayarımı oraya götürmeyı düşünüyorum. Valize Harddisk, ekran kartı, anakart ve işlemci koydum o valizi bagaja vericem herhangi bir sıkintı çıkarırlar mı? Çıkarırsa ne gibi sorunlar olur? Not: Güç kaynağını koymadım belki sorun çıkarırlar diye eğer sorun çıkartmazlarsa onuda yanımda götürebilir miyim? Valize vermeden.

Merhaba yakın zamanda uçak ile Almanya'ya gideceğim bu sırada toplama bilgisayarımı oraya götürmeyı düşünüyorum. Valize Harddisk, ekran kartı, anakart ve işlemci koydum o valizi bagaja vericem herhangi bir sıkintı çıkarırlar mı? Çıkarırsa ne gibi sorunlar olur? Not: Güç kaynağını koymadım belki sorun çıkarırlar diye eğer sorun çıkartmazlarsa onuda yanımda götürebilir miyim? Valize vermeden.
Hiçbir sorun olmaz güvenle gidebilirsiniz.

Kasayı götüremezsiniz. El bagajı hakkınız bildiğim kadarıyla 10 kilodur. Ekran Kartını sökmek zorunda kalabilirler bomba,uyuşturucu gibi nedenlerden. Bilgisayarınızı kargoya verin.
Bilgisayar parçalarının ağırlığıda önemli. Eğer yük sınırını geçerse ek bagaj hakkı üç haneli dövizlerle ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Ben kasa hariç tüm parçaları köpük poşetlerin içine koyarak el bagajımla taşımıştım. Sahip olduğunuz parçalara göre değişir götürüp götüremeyeceğiniz, büyük parçalarınız var ise el bagajına sığmayabilir. Ben problem yaşamamıştım sizinde yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Laptop ve benzeri PC'ler sıkıntı çıkarmıyor. Fakat Masa üstü PC'ler sorun çıkara biliyor. Dikkatli olmanız gereken konu bazı firmalar ucağın depo kısmına alır iken bazıları el bagajı olarak direkt uçağın yolcu kısmına alıyor olması firmanızı arayıp nerede taşıyabileceğinizi sorabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Havayolundan başka havayoluna biletinden başka bilete göre bagaj hakkı değişebiliyor.
10 Kg ile sınırlı değildir hepsi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü pc taşımak mümkün ama tüm parçaları ayırıp güzelce paketlemeni öneririm. Kasayı da kargoya verirsiniz ya da köpükleri duruyorsa uçağın bagajına verebilirsiniz.
Benim böyle bir deneyimim oldu. Sadece monitörü yanıma aldım, onu da kabinde kendileri yerleştirdiler o kadar. Hiç bir sorun yaşamadım. Güvenlik kontrolünde de şansıma sorun olmadı.

Ben bilgisayar kasası klavye mouse kulaklık monitör uzatma kablosuna kadar ne var ise türkiyeden belçikaya sonra belçikadan türkiyeye getirdim getirirken kardeşim dönerkende ben götürdüm hiçbir sıkıntı olmadı bagajı bile açtırmadılar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı