Uçamayan güvercin

abraham42

Centipat
Merhabalar, bugün kardeşim dışarda bir güvercin bulmuş. Sanırım yavru çünkü havaya attıktann 2-3 saniye sonra yere konuyor yani tam uçamıyor. Kanatlarına baktım herhangi bir yara izi göremedim. Güvercin beslemediğim için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Dışarı bırakmakta istemiyorum çünkü çocuklar ve kedi köpek gibi hayvanlar zarar verebilir. Bulduğumuzdan beri az biraz su içti fakat yemek yemedi. Önüne ekmek, mercimek gibi şeyler koydum fakat yemiyor.Hasta olduğunuda düşünmüyorum çünkü sürekli hareket halinde. Şimdilik bir muhabbet kuşu kafesi koydum orada duruyor. Ne yapmam gerekiyor güvercin besleyen arkadaşlar varsa yardım edebilir mi?

Amcam besliyor 100 küsür tane kuşu var, fotoğrafını atma şansın var mı? Yavru olduğundan dolayı da uçamıyor olabilir, belki kandının ucunu kesmişlerdir yuvaya alışana kadar uçamasın diye. Benim bildiklerim bu kadar. :)

Merhabalar, bugün kardeşim dışarda bir güvercin bulmuş. Sanırım yavru çünkü havaya attıktann 2-3 saniye sonra yere konuyor yani tam uçamıyor. Kanatlarına baktım herhangi bir yara izi göremedim. Güvercin beslemediğim için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Dışarı bırakmakta istemiyorum çünkü çocuklar ve kedi köpek gibi hayvanlar zarar verebilir. Bulduğumuzdan beri az biraz su içti fakat yemek yemedi. Önüne ekmek, mercimek gibi şeyler koydum fakat yemiyor.Hasta olduğunuda düşünmüyorum çünkü sürekli hareket halinde. Şimdilik bir muhabbet kuşu kafesi koydum orada duruyor. Ne yapmam gerekiyor güvercin besleyen arkadaşlar varsa yardım edebilir mi?

Veterinere götürünüz bence yaşınız tutuyorsa, tutmuyorsa ailenizden biri götürsün.

Veterinere götürünüz bence yaşınız tutuyorsa, tutmuyorsa ailenizden biri götürsün.

Maalesef yakınımda veteriner yok. Fotoğrafları birazdan paylaşacağım.
Gagası normalden çok büyük değil mi? Biyoloji okuyan bir kuzenime sordum. O da aynısı söyledi. İlk başta kargaya benzettim ben fakat hayvan çok uysal kaçmıyor elimde duruyor ama gagası normalden çok büyük.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.11.58.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.11.58.jpeg
    121,9 KB · Görüntüleme: 118
  • WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.11.46.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.11.46.jpeg
    124,6 KB · Görüntüleme: 98
  • WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.11.26.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.11.26.jpeg
    113,2 KB · Görüntüleme: 81
  • WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.04.52.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-20 at 20.04.52.jpeg