Uçlu kalem tavsiyesi

Yurt dışından uçlu kalem alacağım. Ancak ömürlük olsun istiyorum. Bildiğiniz var mı. Önerilerinizi bekliyorum.
Kesinlikle Kaweco special. Ömür boyu garantili bir markadır Kaweco. Piyasadaki hiçbir marka ile kıyaslanması söz konusu olamaz.(Mücevher değeri taşıyanlar, milyarlıklar hariç) Kalem için kullanıcı hatası diye bir şey yok. Parçalıyıp gönder sana yenisini verirler (yapma tabi) Fiyatı 120 tl. Kaweco - license to write - since 1883 - English - WRITING INSTRUMENTS - All Series - SPECIAL - Mechanical Pencils Türkiye'de bulabilirsin. Benim en sevdiğim kalemimdir.
Uygun fiyatlı olsun diyorsan Pentel marka beğendiğin kalemi alabilirsin. Smash, graph, graphgear, serilerine bakabilirsin. 20 ila 50 lira arasında onlar.

Son düzenleme:
Kesinlikle Kaweco special. Ömür boyu garantili bir markadır Kaweco. Piyasadaki hiçbir marka ile kıyaslanması söz konusu olamaz.(Mücevher değeri taşıyanlar, milyarlıklar hariç) Kalem için kullanıcı hatası diye bir şey yok. Parçalıyıp gönder sana yenisini verirler (yapma tabi) Fiyatı 120 tl. Kaweco - license to write - since 1883 - English - WRITING INSTRUMENTS - All Series - SPECIAL - Mechanical Pencils Türkiye'de bulabilirsin. Benim en sevdiğim kalemimdir.
Uygun fiyatlı olsun diyorsan Pentel marka beğendiğin kalemi alabilirsin. Smash, graph, graphgear, serilerine bakabilirsin. 20 ila 50 lira arasında onlar.
İç mekanizması nasıl? Sizde varsa resim çekebilir misiniz?

Yukarıdan aşağıya Lamy alstar, Rotring 500, Pentel Graphgear 500, Kaweco Special. 2. fotoda kalemin ön düzeneğini açmaya çalıştım başaramadım. Kalemin dışı alüminyum içi sert pirinç. Fiyatına göre en uygunu bence Pentel. 20 liraya bulabilirsin. Rotring'den daha sağlam. Lamy zevk meselesi tipini beğenmeyen çok.

2bffba65-78e4-4e7c-ba2a-e2e3b417f492.jpg

dcec9a2e-6f31-41a2-b400-0d55d02a3b4f.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarıdan aşağıya Lamy alstar, Rotring 500, Pentel Graphgear 500, Kaweco Special. 2. fotoda kalemin ön düzeneğini açmaya çalıştım başaramadım. Kalemin dışı alüminyum içi sert pirinç. Fiyatına göre en uygunu bence Pentel. 20 liraya bulabilrsin. Rotring'den daha sağlam. Lamy zevk meselesi tipini beğenmeyen çok.
Kaweco hoşuma gitti de Amazon.de'de 110€ dedi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı