Çözüldü Ucu bozulan vida nasıl çıkartılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zenvoy

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç saat önce laptopu macun değişimi için açtım fakat soğutma bloğunun üzerindeki bir vida sorun çıkarttı. Çıkartmaya uğraşmadan önce bu kadar kötü durumda değildi ama biraz uğraşınca daha kötü oldu. Vida çok küçük ve bulunduğu yer çok dar. Ayrıca biraz yukarısında işlemci olduğu için zarar vermek istemiyorum. Bu vidayı çıkartmanın bir yöntemi var mı?

Dosya Ekleri

• 401CD949-F39F-44AF-9AFE-C5EB0437F0A1.jpeg
    401CD949-F39F-44AF-9AFE-C5EB0437F0A1.jpeg
    122,3 KB · Görüntüleme: 95
Çözüm
Bu tür durumlarda vida çok ince bir matkap / Dremel ucuyla vidada delik açılarak çıkartılabiliyor. Sizinki öyle çözülebilir mi emin değilim, çok küçük vidaya benziyor. Japon yapıştırıcısı sızarsa geri dönülmez problemlere yol açabilir.
Elimde matkap ve buna uygun ince uç bulunuyor fakat cesaret edemedim açıkçası. Japon ile de açamadım zaten çok az olacak şekilde tornavidanın ucuna damlatmıştım o da tutmadı. Japon da herhangi bir yere sızmadı.

3 saatlik uğraşın sonucunda bütün yöntemleri denememe rağmen açılmayan vidayı matkap ile delerek açabildim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Böyle vidalara denk gelmemeniz dileğiyle :D
Birkaç saat önce laptopu macun değişimi için açtım fakat soğutma bloğunun üzerindeki bir vida sorun çıkarttı. Çıkartmaya uğraşmadan önce bu kadar kötü durumda değildi ama biraz uğraşınca daha kötü oldu. Vida çok küçük ve bulunduğu yer çok dar. Ayrıca biraz yukarısında işlemci olduğu için zarar vermek istemiyorum. Bu vidayı çıkartmanın bir yöntemi var mı?

Hocam yama yapmışsın o vidayı çıkaramazsın bir teknik servise götür derim.

Hocam japon paçaya ciddi anlamda hasar verebilir sıcak silikon ile vidayı tutturmaya çalışın ya da sert bir silikon ile destek olarak çevirmeye çalışın.

O ne hocam? Küçücük vidaya kocaman tornavidayla girişmişsiniz. Cihazınıza zarar vermemek için işini bilen bir bilgisayarcıdan yardım almanız sizin için en hayırlısı olur.

Geri
Yukarı