Uçuş Simulator'ü için hangi parçaları almam gereklidir?

Emirdd

Hectopat
Kendime uçuş Simulator'ü toplamak veya almak istiyorum fakat pek bir bilgim yok hangi parçaları almam gerekli acaba ve hangi parçaları ilk olarak almam gerekir? Hangileri sonradan eklenebilir? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Logitech G PC Pro Flight parçalar nelerdir? Ve normal bir joystick ile aynı görevde midir yoksa ayrıca joystick almam gerekir mi?

Bu konuda oldukça amatörüm ama bildiklerimi söyleyeceğim. Öncelikle Airbus marka veya savaş uçakları uçurmak istiyorsanız joystick almalısınız. Boeing, Cessna veya diğer uçaklar için ise lövye (yoke) almalısınız. Joystick konusu daha basit bir konu ancak lövye (yoke) konusunda işler birazdık daha karışık.

Logitech Flight Yoke'un çok güzel bir ekosistemi var ancak ana ünite 90 derece dönüyor. Aslında olması gereken 180. Bu özelliğe sahip en güzel yokelardan biri de Honeycomb markasının ancak resmi olarak Türkiye'de satılmıyor ama Amazon sayesinde getirtebilirsiniz.

Diğer uçuş ekipmanları konusunda Logitech ekosistemini kullanabilirsiniz. Ekranlar, butonlar vs. zaten ülkemizde sadece Logitech ürünleri rahat bulunuyor. Bu ekipmanlar için illa Logitech Yoke kullanmanız gerekmiyor.

Ek olarak çok profesyonel uçuşlar yapmayacaksanız Logitech Flight Yoke gayet iyidir.

Bu konuda oldukça amatörüm ama bildiklerimi söyleyeceğim. Öncelikle Airbus marka veya savaş uçakları uçurmak istiyorsanız joystick almalısınız. Boeing, cessna veya diğer uçaklar için ise lövye (yoke) almalısınız. Joystick konusu daha basit bir konu ancak lövye (yoke) konusunda işler birazdık daha karışık.

Logitech Flight Yoke'un çok güzel bir ekosistemi var ancak ana ünite 90 derece dönüyor. Aslında olması gereken 180. bu özelliğe sahip en güzel yokelardan biri de honeycomb markasının ancak resmi olarak Türkiye'de satılmıyor ama Amazon sayesinde getirtebilirsiniz.

Diğer uçuş ekipmanları konusunda Logitech ekosistemini kullanabilirsiniz. Ekranlar, butonlar vs. zaten ülkemizde sadece Logitech ürünleri rahat bulunuyor. Bu ekipmanlar için illa Logitech yoke kullanmanız gerekmiyor.

Ek olarak çok profesyonel uçuşlar yapmayacaksanız Logitech Flight yoke gayet iyidir.

Diğer ekipmanların ne olduğunuda yazabilir misiniz acaba hiç bilgim yok o nedenle soruyorum.

Profesyonel olarak uçmayacaksanız sadece bir joystick işinizi görür, ekstra olarak daha sonra throttle veya pedalları alabilirsiniz.

Ne seviyede bir gerçekçilik istiyorsunuz bilmiyorum ancak simülatör toplamak istiyorum demişsiniz. Yani burada sadece bir joystickten ötesini istediğinizi varsayıyorum.

Öncelikle ne olursa olsun gerçekçi bir deneyim için rudder (dümen) pedalı almalısınız. En temel şeyler lövye ve rudder. Airbus uçaklarında ise Joystick ve rudder. Bunlardan sonra temel ve kritik düğmeleri atayabileceğiniz bir panel ve flap ve gaz gibi şeyler için bir throttle quadranta ihtiyacınız var.

Bunlardan daha da ötesini istiyorsanız multipanel da alabilirsiniz. İrtifa ve dikey hızınızı gösteren bir ekran ve otopilot ayarı bulundurur Logitech'in multipaneli. Ayrıca LCD paneller ile uçaklardaki göstergeleri taklit edebilirsiniz. Tabii uçakta birden fazla gösterge olduğundan bu ekranlardan birden fazla adet almalısınız.

Bu konuda gerçekten ciddiyseniz yabancı kaynakları da araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer geçici bir heves için bu kadar masrafa girmeyin. Bir joystick ya da temel olarak yoke ile de keyifli uçuşlar yapabilirsiniz.

Ne seviyede bir gerçekçilik istiyorsunuz bilmiyorum ancak simülatör toplamak istiyorum demişsiniz. Yani burada sadece bir joystickten ötesini istediğinizi varsayıyorum.

Öncelikle ne olursa olsun gerçekçi bir deneyim için rudder (dümen) pedalı almalısınız. En temel şeyler lövye ve rudder. Airbus uçaklarında ise Joystick ve rudder. Bunlardan sonra temel ve kritik düğmeleri atayabileceğiniz bir panel ve flap ve gaz gibi şeyler için bir throttle quadranta ihtiyacınız var.

Bunlardan daha da ötesini istiyorsanız multipanel da alabilirsiniz. İrtifa ve dikey hızınızı gösteren bir ekran ve otopilot ayarı bulundurur Logitech'in multipaneli. Ayrıca LCD paneller ile uçaklardaki göstergeleri taklit edebilirsiniz. Tabii uçakta birden fazla gösterge olduğundan bu ekranlardan birden fazla adet almalısınız.

Bu konuda gerçekten ciddiyseniz yabancı kaynakları da araştırmanızı tavsiye ederim. Eğer geçici bir heves için bu kadar masrafa girmeyin. Bir joystick ya da temel olarak yoke ile de keyifli uçuşlar yapabilirsiniz.
Teşekkürler

Bu konuda oldukça amatörüm ama bildiklerimi söyleyeceğim. Öncelikle Airbus marka veya savaş uçakları uçurmak istiyorsanız joystick almalısınız. Boeing, cessna veya diğer uçaklar için ise lövye (yoke) almalısınız. Joystick konusu daha basit bir konu ancak lövye (yoke) konusunda işler birazdık daha karışık.

Logitech Flight Yoke'un çok güzel bir ekosistemi var ancak ana ünite 90 derece dönüyor. Aslında olması gereken 180. bu özelliğe sahip en güzel yokelardan biri de honeycomb markasının ancak resmi olarak Türkiye'de satılmıyor ama Amazon sayesinde getirtebilirsiniz.

Diğer uçuş ekipmanları konusunda Logitech ekosistemini kullanabilirsiniz. Ekranlar, butonlar vs. zaten ülkemizde sadece Logitech ürünleri rahat bulunuyor. Bu ekipmanlar için illa Logitech yoke kullanmanız gerekmiyor.

Ek olarak çok profesyonel uçuşlar yapmayacaksanız Logitech Flight yoke gayet iyidir.

Joystick olarak ne almalıyım 0 X52 mi yoksa 2. el X52 Pro veya 2. el X56 mı almaşıyım.

Son düzenleme:
X56 alabilirseniz alın ancak alırken Saitek ve mavi renkli olmamalı. Onlarda bazı bilindik sorunlar oluyor ama siyah renkli Logitech X56'larda bu problemlerin çoğu düzeltilmiş oluyor. X52'nin merkezleme yayı daha hafif. Bunun avantajı daha hassas hareketler yapabilmek. X52 Pro'yu ikinci el almak yerine X52 almanızı öneririm. X56 yay dışında her konuda biraz daha iyi ama ikinci el olması bu farkı amorti edebilir.

Hepsinin yanında Thrustmaster T16000'e de göz atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı