Ucuz Fiyatlı Kasa Fanı Önerisi

Tavsiyede bulunamayacağım ama belirtmen gereken özellikler tam değil. Kaç CM olsun, fiyat aralığı, hangi kasa ve anakarta takılacak.
Arctic P12 alınabilir.
Bu fan Dark kasaların kendi içindeki fanlardan iyi midir bilginiz var mı.

Bu konuyla fiyat/fayda oranı en uygun olan fan şeklinde bir kanıya vardım denilebilir. P12 modeli 12cm olarak geçiyor, bazı kasalarda gürültü ve titreşim yapma problemi mevcut ancak soğutma performansından memnunum. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Bu konuyla fiyat/fayda oranı en uygun olan fan şeklinde bir kanıya vardım denilebilir. P12 modeli 12cm olarak geçiyor, bazı kasalarda gürültü ve titreşim yapma problemi mevcut ancak soğutma performansından memnunum. Sorunuz varsa sorabilirsiniz.

1. Soru: Bunun P modelinin soğutması F modelinden daha mı iyidir?
2. Soru: PWM olmayan modelleri kasanın kendi fan sürücüsüne takılabilir ve hız kontrolü yapılabilir mi?

1. Soru: Deneyimlemedim ancak tam performansa gerek kalmadan 850-950 devir arasında çalışan 2 adet P12 fanım sistemi soğutuyor. Arctic markasının sıvı soğutma modellerinde de aynı şekilde P12 varmış, F12 var mı diye bakıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla sıvı soğutmada seçilen fanlar da önemli.

2.Soru: PWM modelleri birçok anakartta (bilmediğim desteklemeyen modeller olabilir), diğerleri ise sadece üst seviye anakartlarda ayarlama imkanı sunuyor. Kendi anakartım BIOS ekranında profil kaydetme, deneme, default hale getirme adı altında tek fanı da ayarlardı ancak ben bir problemle karşılaşmamak için PWM modelini tercih ettim.
1. Soru: Bunun P modelinin soğutması F modelinden daha mı iyidir?
2. Soru: PWM olmayan modelleri kasanın kendi fan sürücüsüne takılabilir ve hız kontrolü yapılabilir mi?
Kusura bakmayın mobilden yazıyorum yazdığım cevaba bakabilirsiniz.

Teşekkürler öneriler için. P12 modelinin içinden vida ve diğer molex bağlantıları çıkıyor mu ? Siz hangi satıcıdan aldınız ? @nehikayelervar
Ben yaklaşık 4 ay önce kutusuz bir şekilde satın aldım. Yani aldığım fanlarla beraber ekstra bir kablo gelmedi (vidalar geldi). Akasa firmasına ait PWM soketli fan çoklayıcı satın aldım, onlarla kullanıyorum.
Satıcı önermem veya yollamam ne yazık ki bana doğru gelmemekte.

Geri
Yukarı