Arctic P12 vs Arctic P12 pwm PST

Aynısından var.
Anakart kendini optimize ederken ilk başlarda biraz sıkıntı çıkabilir (hızlı ve değişken hız gibi). Ancak optimizasyon bittikten sonra BIOS menüsünden gözlemlediğim kadarıyla böyle bir problem kalmadı.
Ek olarak bende de P12 pwm modeli var iki tane. Sesinin düşük olmadığını ve Zalman t6'da hafif vibrasyona yol açtığını söyleyebilirim.

50 lira bütçeyle başka sessiz fan alternatifim yok sanırım yorumun için teşekkürler.

Rica ederim. Zaten soğutma performansını beğeneceksiniz. GTA V'te 63 derece üstünü görmedim hem işlemcide hem ekran kartında.

Kasam MSI MAG forge 100M zaten hava akışı olsun yeter bana çok ses çıkarırsa düşük RPM çalıştırırım. Şu resimdeki orta yere takacağım.

Dosya Ekleri

• msi-mag-forge-100m-tempered-glass-rgb-usb-3-2-mid-tower-kasa.jpg
    msi-mag-forge-100m-tempered-glass-rgb-usb-3-2-mid-tower-kasa.jpg
    89,2 KB · Görüntüleme: 52
Kasam MSI MAG forge 100M zaten hava akışı olsun yeter bana çok ses çıkarırsa düşük RPM çalıştırırım. Şu resimdeki orta yere takacağım.
Hocam sizden ricam herhangi bir problem olursa buraya da yazmanız olur çünkü ben araştırırken birçok yerde okumama rağmen bu bahsettiğim ilk optimizasyon sorununu görmedim. Alacak arkadaşlarımız sizin de dem vurduğunuz gibi fiyatından dolayı tercih edecektir, birikimimiz olsun.

Merhaba, aynı fandan bende var alt linkteki 3 pinli powerdan bağladım çoklayıcıyla full power çalışıyor kafamı şişiriyor.. işin özü aldığıma ses yönünden de pişmanım kasam soğumuyor, maks 80 i geçmiyor ama bana hala sıcak geliyor intelden sonra ryzen sıcaklık konusunda memnun edemedi beni bir türlü.
Arctic P14 var bende de. Cooler Master MB520 fanlarından daha az ses çıkarıyor. Tahliye fanı olarak ekledim üste. Son hızda çalışıyor ve rahatsız edici bir sesi yok bence.

Eğer ses sizi rahatsız edecek seviyede ise montajınızı bir kontrol edin derim. Vidalarda sorun olabilir.

Arctic P14 var bende de. Cooler Master MB520 fanlarından daha az ses çıkarıyor. Tahliye fanı olarak ekledim üste. Son hızda çalışıyor ve rahatsız edici bir sesi yok bence.

Eğer ses sizi rahatsız edecek seviyede ise montajınızı bir kontrol edin derim. Vidalarda sorun olabilir.

vidalarla alakalı bir sıkıntı yok dediğim gibi tam yükte çalıştığından dolayı oluşan ses oturmamasıyla alakalı bir durum yok. Fan sesi dışında titreme vs gibi şeyler yok zaten ama sözünü dinleyip yinede kontrol ederim bi.

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacaktı.Arctic P12 modeli (arkadaşın attığı 2.linkteki) bugün taktım cha fan 1 kısmına.3 pinli olduğu için şu an maksimum hızda çalışıyor ve biraz başımı ağrıttı.Vidalardan birisi boşa dönüyor diğerlerini sıktım ama titreme vb.benzeri bir sorun da yok.Bunun hızını nasıl ayarlayabilirim yardımcı olabilecek var mı?Anakartım ASRock b450 hdv r4.0

Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacaktı.Arctic P12 modeli (arkadaşın attığı 2.linkteki) bugün taktım cha fan 1 kısmına.3 pinli olduğu için şu an maksimum hızda çalışıyor ve biraz başımı ağrıttı.Vidalardan birisi boşa dönüyor diğerlerini sıktım ama titreme vb.benzeri bir sorun da yok.Bunun hızını nasıl ayarlayabilirim yardımcı olabilecek var mı?Anakartım ASRock b450 hdv r4.0

BIOS üzerinden ayarlayabilirsiniz veya anakartınızın programı var ise Windows sürümünü seçip programı indirerek yapabilirsiniz.

bende işlemcimin amd 3500xin ısısını düşürmek için aldım teknobiyotikten p12 2 adet ama kararsız kaldım. kasamın üstüne koymayı düşünüyorum sizce f12 mi almalıydım. 2 si de 4 pin ve pwm pst sonuçta f12 de p12 de... p12 nin 1ini f12 ile değiştirmek mantıklı olurmu

Geri
Yukarı