Ucuz mekanik klavye önerisi

Outemo switch berbat bir switch mi? Bende outemu switchli bir klavye kullanıyorumda.
Berbat değil, 1 yıl kadar kullandım. Fiyatına göre de uygun ama mekanik klavyenin gerçekten keyfini çıkarmak için iyi bir kasa ve switch şart bence.

Berbat degil. Orta seviye ya da alt seviye bir Switch ama.

Teşekkürler, bir de bir şey eklemek istiyorum. Klavyeden mi kaynaklı, yoksa switchlerden mi kaynaklı bilmiyorum, ama Outemu switch'li bir klavyem var (GamePower Ogre Blue Switch) ve yay sesi geliyor. Özellikle space ve enter gibi tuşlarda bu ses çok belirgin oluyor. Ben rahatsız olmuyorum, ama siz oluyorsanız buna dikkat edin derim.

Ben uzun zamandır kullanıyorum hiçbir sorun ile karşılasmadim ama yine de sen bilirsin.

Ben zaten hem Mouse'unu hem de klavyesini kullanıyorum ve bir sorunla karşılaşmadım, bunu belirttim ama ben mi şanslıyım yoksa Gamepower'ımı kötülüyorlar (sanmıyorum çünkü birden fazla konu var) bilmiyorum.

Teşekkürler, bir de bir şey eklemek istiyorum. Klavyeden mi kaynaklı, yoksa switchlerden mi kaynaklı bilmiyorum, ama Outemu switch'li bir klavyem var (GamePower Ogre Blue Switch) ve yay sesi geliyor. Özellikle space ve enter gibi tuşlarda bu ses çok belirgin oluyor. Ben rahatsız olmuyorum, ama siz oluyorsanız buna dikkat edin derim.
Yay sesi kronik soru çoğu outemu'da. sesi absorbe edecek kasa olmadığından, kasanın içi sadece pcb'den ibaret olduğundan sorun daha kötü oluyor. En iyisi PCB'nin altına maskeleme veya tamir bandı çekmek altını da köpükle doldurmak, ben öyle yaptım bir süre Redragon'un Outemu'lu klavyesinde işe de yaradı bir nebze.

Berbat değil, 1 yıl kadar kullandım. Fiyatına göre de uygun ama mekanik klavyenin gerçekten keyfini çıkarmak için iyi bir kasa ve switch şart bence.
Böyle diyorsunuz ama dediğiniz gibi özellikleri olan klavyeler pahalı. Yani bütçe sorunu olmasa, kimse zaten bu tür markalara yönelmez, Logitech veya SteelSeries gibi markaları tercih eder. Ama Türkiye'de fiyatlar pahalı, bir klavye 3000-4000Tl gibi bir fiyata satılıyor ve bu gerçekten çok fazla. GamePower gibi markalar bence daha çok fiyat/performans odaklı, ama onlardan da çok fazla bir şey beklememek lazım. Dediklerim gibi, bence GamePower fiyat/performans konusunda en azından benim deneyimlediğim kadarıyla iyi bir marka.

Böyle diyorsunuz ama dediğiniz gibi, klavyeler pahalı. Yani bütçe sorunu olmasa, kimse zaten bu tür markalara yönelmez, Logitech veya SteelSeries gibi markaları tercih eder. Ama Türkiye'de fiyatlar pahalı, bir klavye 3000-4000Tl gibi bir fiyata satılıyor ve bu gerçekten çok fazla. GamePower gibi markalar bence daha çok fiyat/performans odaklı, ama onlardan da çok fazla bir şey beklememek lazım. Dediklerim gibi, bence GamePower fiyat/performans konusunda en azından benim deneyimlediğim kadarıyla iyi bir marka.
Evet, dediğinizi söyledim zaten. Fiyatına göre uygun. Demeye çalıştığım aynı fiyat aralığında membran bir klavyenin sunacağı deneyim ile ucuz bir mekanik klavyenin sunacağı deneyim arasında büyük bir fark yok. Üretimde ucuza kaçılması ile beraber gelen sorunlar da cabası Gamepower gibi markalarda. O yüzden aynı fiyat seviyesinde iyi bir Logitech ofis klavyesi vs. almak daha mantıklı bence.

Evet, dediğinizi söyledim zaten. Fiyatına göre uygun. Demeye çalıştığım aynı fiyat aralığında membran bir klavyenin sunacağı deneyim ile ucuz bir mekanik klavyenin sunacağı deneyim arasında büyük bir fark yok. Üretimde ucuza kaçılması ile beraber gelen sorunlar da cabası Gamepower gibi markalarda. O yüzden aynı fiyat seviyesinde iyi bir Logitech ofis klavyesi vs. almak daha mantıklı bence.

Yani, siz öyle düşünüyorsunuz, saygı duyarım. Ama bence kaliteli bir membran ile düşük-orta seviyesinde bir mekanik klavyenin bile farkı var, çünkü birisinde switch var, kötüsünden olsa bile. Ama bu biraz da köfte ekmek ilişkisi gibi; ne kadar ekmek, o kadar köfte.

Yani siz öyle düşünüyorsunuz, saygı duyarım. Ama bence kaliteli bir membran ile düşük-orta seviyesinde bir mekanik klavyenin bile farkı var çünkü birisinde Switch var kötüsünden olsa bile. Bide sorun dediğiniz şeyler nedir?
Forumlarda bu markalar hakkında açılan birçok şikayet, kronik yay sesi, cihazların ömrünün kısa olması, aynı fiyata olan membran klavyelerin elde bana göre daha özel bir hissiyat vermesi... birçok sebebi var

Forumlarda bu markalar hakkında açılan birçok şikayet, kronik yay sesi, cihazların ömrünün kısa olması, aynı fiyata olan membran klavyelerin elde bana göre daha özel bir hissiyat vermesi... Birçok sebebi var.

Vallahi, ben de bir hevesle Gamepower aldım. İnşallah elimde patlamaz. Neyse, sizi de meşgul etmeyeyim. Eğer biraz daha bu konu altında tartışırsak ban yiyebiliriz. Sizle tartışmak bir zevkti. Hayırlı, keyifli geceler.

Vallahi, ben de bir hevesle Gamepower aldım. İnşallah elimde patlamaz. Neyse, sizi de meşgul etmeyeyim. Eğer biraz daha bu konu altında tartışırsak ban yiyebiliriz. Sizle tartışmak bir zevkti. Hayırlı, keyifli geceler.
Sorun değil, size de iyi geceler dilerim...

Geri
Yukarı