Rehber Ucuz mobil internet kullanmak

Tamamen legal bir şekilde daha ucuza mobil veri kullanmayı anlatacağım. Bunun için rootlu bir Android telefona ihtiyacınız var.
Öncelikle mantığından bahsedelim. Örneklendirmeyi Turkcell üzerinden yapacağım. Turkcell'in normal internet ve hotspot internet paketleri var. Normal 40 GB 270 TL iken hotspot 50 GB 149 TL.

Eki Görüntüle 1878316

Eki Görüntüle 1878317

Normal şartlarda hotspot internetini sadece paylaşım yaparken yani mobil erişim noktası ile diğer cihazlara paylaşırsanız kullanılabilir. SIM kartın takılı olduğu telefonda internet olmaz. Peki ya Turkcell bizim hotspot yapıp yapmadığımızı nasıl anlar? İşte olay burada başlıyor. Android'in default TTL'si 64'tür. Ve mobil operatör hotspot paketi için 63 veya 127 TTL değerine internet veriyor. Android cihazınızda ise TTL 64 olduğu için bu çalışmaz. Android hotspot açınca TTL değerini hotspota bağlanan cihazlar için 1 düşürür ve 63 yapar.
Şimdi ise Android'de TTL değerimizi 127 veya 63 yaparak hotspot internetimizi normal telefonda kullanacağız.
Şu uygulamayı indirin ve TTL değeri kısmına 127 veya 63 yazıp "bypass restrictions"u tıklayın.

Eki Görüntüle 1878322

Bu yöntem için rootlu Android lazımdır. Bu yöntem tamamen yasaldır çünkü parasını verdiğiniz şeyi kullanacaksınız. Ve TTL değiştirmek de yasaldır. Böylelikle telefonu sanki hotspota bağlı bir cihazmış gibi göstererek ucuza internet kullanabilirsiniz.
Hali hazirda tarifem varken bu hotshop paketi ekstra alip, telefondan internet paylaştiğimda kendi paketimden mi kullaniyor yoksa hotspot paketinden mi? Telefonum rootlu değil, yazin memelkete gittiğimde normal şekilde paylasarak kullanmak istiyorum o yuzden soruyorum.

Hali hazirda tarifem varken bu hotshop paketi ekstra alip, telefondan internet paylaştiğimda kendi paketimden mi kullaniyor yoksa hotspot paketinden mi? Telefonum rootlu değil, yazin memelkete gittiğimde normal şekilde paylasarak kullanmak istiyorum o yuzden soruyorum.
Hotspot paket sadece paylaşımlarda gider yani evet paylaştığınızda hotspot paketinden gidecektir.

Konuda Pdanet ile yapılıyor falan yazılmış fakat devamı gelmemiş, belki bulunur diye soruyorum.

Pdanetin olayı başka bir şey ve sizi ayrı bir bilgisayara bağlı bırakıyor. Benim yöntem ile ayrı bir cihaza gerek kalmıyor.

Hocam uygulamaya özel Data'yı mormal internet gibi kullanmanın yolu var mı?
Http injector adlı uygulama sayesinde yapabilirsin.
Örneğin youtube internetin var, uygulamaya girip "SNI" kısmına m.youtube.com yazıp bağlanırsan normal internet olur (bunu yapınca vpne bağlanıyor).

iPhone’da TTL değerini nasıl düşürebiliriz? Bu hotspot olayı benim de aklıma gelmişti ama yanımda 2. bir telefon taşımak istemiyorum

Geri
Yukarı