Ucuz olup O.C halinde iyi performans veren işlemciler nelerdir?

Pentium G3258, oyunlarda 4690K'yı bile geçebiliyor bu arkadaş.
Şimdi, izlediğim videolarda x3440 nun O.C da iyi performans verme sebebi diye 4/8 çekirdek sayısına bağlıyorlar. Pentium g3258 ise 2/2 çekirdekli bunun performansı nasıl yüksek olabiliyor. Bir de yazmayı unutmuşum max kullanacağım ekran kartı gtx 1050 ti/ gtx 960.

G3258 aslında iyi bir işlemci değildi, Intel imkan sağladı sadece. 20. yıla özel işlemci olmasından ötürü H81 anakartlarda bile OC imkanı sağladılar ve insanlar H81 + G3258 alıp 5 GHz'ye OC'layıp GTX 970 ile falan kullanıyordu. Sadece tekli çekirdekte iyi oluyordu, yoksa çekirdek gerektiren bütün kullanımlarda rezil bir işlemciydi. 4690K yerine falan alanlara gülüyordum şahsen.

G3258 çok efsane işlemciydi, ilk çıktığı vakitlerde edinmiştim, H81 anakart ile 4.2 gibi bir hızda kullanıyordum, oyunlarda gerçekten iyi fakat başka bir kullanım vaat etmiyor kesinlikle. F/P bir makine topluyor olsam kesinlikle bu işlemci anakart ikilisi olurdu.

G3258 aslında iyi bir işlemci değildi, Intel imkan sağladı sadece. 20. yıla özel işlemci olmasından ötürü H81 anakartlarda bile OC imkanı sağladılar ve insanlar H81 + G3258 alıp 5 GHz'ye OC'layıp GTX 970 ile falan kullanıyordu. Sadece tekli çekirdekte iyi oluyordu, yoksa çekirdek gerektiren bütün kullanımlarda rezil bir işlemciydi. 4690K yerine falan alanlara gülüyordum şahsen.
Rust, valheim, ark gibi online oyunlarda O.C ile kullanımda drop yaşatır mı sizce?

Rust, Valheim, Ark gibi Online oyunlarda O.C ile kullanımda drop yaşatır mı sizce?

750 Ti için şöyle bir video var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğiniz oyunlar daha büyük, yaptığım gibi ekran kartıyla arama yapabilirsiniz.

750 Ti için şöyle bir video var;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bahsettiğiniz oyunlar daha büyük, yaptığım gibi ekran kartıyla arama yapabilirsiniz.
Saydığım oyunlar için test videosu çekilmemiş o yüzden sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı