Ucuz ve Güvenilir Windows 10 Pro Dijital Key

Bilmediğim için soruyorum, Windows'u bu keyler ile kullanmak legal mi?

Çünkü daha önce araştırdığımda yine bu siteden (belki de yanlış hatırlıyorumdur) legal olmadığını okumuştum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

İncehesap'tan satın aldığım sistem yarın geliyor. Windows deneme sürümü yüklü geldiği için Windows 10 Pro Dijital Key almak istiyorum. Bildiğiniz, güvenilir, sıkıntı çıkmayacak siteleri atar mısınız? Fiyat olarak da en fazla 27 TL olur.
Pro ile Home arasında neden bu kadar fark var? Bende home var ve proya nasıl yükseltebilirim?

Teknik olarak OEM keyler Dell, HP, Casper vb şirketlere tahsis edilir. Normal kullanıcılar için lisans alımı daha farklıdır. Boşu boşuna bu sitelere para vermeyin zira bunun ahlaki açıdan korsan kullanmaktan bir farkı yok. Sonuç olarak bu para Microsoft'un cebine girmiyor. Korsan için de güvenilir değil diyorsanız, HWIDGen'e göz atın.

Microsoft'a göre bu keylerin çalıntı olduğuna dair Recep Baltaş'ın (daha önce okuduğum) yazısını buldum.

Yasal ile geçerli farklı şeyler öncelikle. Bu farkı bir bilelim. Ucuz anahtarlar geçerli, çalışıyor ama yasallığı tartışmalı.

Bu anahtarlar Microsoft tarafından sistem üreticilerine sağlanıyor. Ama bir şekilde piyasaya geliyor. Microsoft'a göre bu anahtarlar çalıntı...

Kaynak: OEM Lisanslar Hakkında

...
Şimdi; bu lisanslar çalışıyor mu? Şu anda çalışıyor. Bir PC için 30 TL'ye lisans almak nasıl? İnanılmaz. Microsoft mağazasında Home 590, Pro 1000 TL olmuş. Bu rakamların savunulacak hiçbir tarafı yok arkadaşlar.

Amaaa. Burada kimse OEM anahtarlar için bir garanti vermiyor. Test ettim, çalıştı. Ama yarın öbür gün yasal bir sorun olursa bana gelmeyin...

Teknik olarak OEM keyler Dell, HP, Casper vb şirketlere tahsis edilir. Normal kullanıcılar için lisans alımı daha farklıdır. Boşu boşuna bu sitelere para vermeyin zira bunun ahlaki açıdan korsan kullanmaktan bir farkı yok. Sonuç olarak bu para Microsoft'un cebine girmiyor. Korsan için de güvenilir değil diyorsanız, HWIDGen'e göz atın.
Ya tamam da ben gidip bir işletim sistemine 1200 tl para vermem.Onun yerine giderim OEM key alırım üzerine ekran kartımı yükseltirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı