Ucuz ve iyi operatör önerisi

Hocam aylık 23 TL olan paket nerede ben tam göremedim. En düşüğü dost küçük 26 liradan başlıyor yazıyor.
Kişiye göre değişiyordu herhalde, zaten aralarında 3 lira var-3 lira 3 liradır demeyin- pek önem teşkil etmiyor açıkçası.
Suan faturasizda en ucuzu Bimcell, o da TT altyapisi zaten. Hatta aynisi. (Herhalde faturalida da en ucuzudur.)

Mesela ben direk TT.luyum. 2000 dk TT ve 150 dk her yone arama hakkim var. Bimcell'lileri arayinca, 2000 dk.dan dusuyor.
Benim de TT'ye geçesim var.
Mesela 50 TL'ye 10GB faturasız hazır kart paket yaptırıyorum, TT'de ise faturalı 48TL'ye 15 GB internet veriyor.
Turkcell rahat kullanın bence. Ben 9 GB 37 lira kullanıyorum. Hediyeleri de cabası. Bu ay nedensizce tarifeye ek 1 GB verdi. 10 GB 37 lira. Hem de Turkcell.
Ne ?
9 GB 37 lira mı ?
Hocam o kişiye özel tarifeler.
10GB Gülümseten Paket bana da 50TL'ye geliyor.
Bu konularda yıllarca araştırmalar yaptım. Ülkemizde en cazip tarifeler TurkTelekom tarafından veriliyor. Öyle ki 1000 DK 1000 SMS 15 GB gündüz + 30 GB gece paketine 47 TL ödüyorum 1.5 senedir. Fakat taahütünüz bittikten sonra yeni bir operatöre geçmeniz şart. Zira bu tip uygun kampanyaları yalnızca 'faturalı TurkTelekom'a geçenlere' özel yapıyorlar.
Peki ben yeni hat çıkaracak olsam faturalı olarak TT'den, ücret ödemem gerekecek mi ilk çıkartmamda? yoksa faturaya mı yansayacak ?

Edit: müşteri hizmetleri ile şimdi konuştum. Telsiz + Vergiler vs vs olarak, Toplamda 55TL falan ödersiniz diyor taksitlendirerek 12 ay boyunca, sonra ise normal fatura ödemenize devam edebilirsiniz diyor.

Son düzenleme:
Kişiye göre değişiyordu herhalde, zaten aralarında 3 lira var-3 lira 3 liradır demeyin- pek önem teşkil etmiyor açıkçası.

Benim de TT'ye geçesim var.
Mesela 50 TL'ye 10GB faturasız hazır kart paket yaptırıyorum, TT'de ise faturalı 48TL'ye 15 GB internet veriyor.

Ne ?
9 GB 37 lira mı ?
Hocam o kişiye özel tarifeler.
10GB Gülümseten Paket bana da 50TL'ye geliyor.

Peki ben yeni hat çıkaracak olsam faturalı olarak TT'den, ücret ödemem gerekecek mi ilk çıkartmamda? yoksa faturaya mı yansayacak ?

Edit: müşteri hizmetleri ile şimdi konuştum. Telsiz + Vergiler vs vs olarak, Toplamda 55TL falan ödersiniz diyor taksitlendirerek 12 ay boyunca, sonra ise normal fatura ödemenize devam edebilirsiniz diyor.
TT'a dikkat edin gecerken, 1 yil fiyat garantisi sorun. Simdi kendi mi yoksa hepsi mi bilmiyorum ama gecisten bir sure sonra zam yapiyorlar.

Türk Telekom ve alt operatörleri (BİMCELL, pttcell vs.) VoLTE ve Wi-Fi araması desteklemiyor. Bu operatörlerde sadece HD+ görüşme var. Ben bu sebep yüzünden Vodafone'a geçiş yaptım.

Türkiye'de ki hiçbir operatör ne yazık ki üzülerek söylüyorum Turkcell kadar iyi bir çekim gücüne sahip değil. Evet Turkcell çok gıcık çok sorunlu ve çok pahalı ama el mahkum işte iyi çekiyor.

Aslında bu şehire ve konuma göre çok değişiyor. Mobil internetten örnek vereyim: Okulumun çevresinde Türk Telekom neredeyse hiç çekmiyor. Evimde ise Turkcell hiç çekmiyor. Vodafone'un herhangi bir yerde stabil çalıştığını göremedim şimdiye kadar.

Geri
Yukarı