R5 3400G sisteme 1000-1500 TL GPU önerisi

JADOLİVE22

Femtopat
Daha fazla  
Ben de ekran kartı almayı düşünüyorum oyun için ama çok anlamıyorum. Size sorayım dedim, bütçem 1000-1500TL arası. Anakartım ASRock A320M-HDV r4.0, işlemcim AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics, RAM Ryzen Evo Forza DDR4 8 GB (1x), güç kaynağım TX Powermax series 400W. Geri dönüş yaparsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe 200 TL kadar artabilirse:
Bütçe artmazsa bu var ama PSU'nuzun yeteceğini sanmıyorum:

sistemini tam olarak toplayamamışsın gibi, ryzende çift kanal ram kullanırsan performansta gerçekten önemli bir artış yaşarsın mhz de çift kanal kadar önemli yüksek olursa iyi olur, anakartın 3200 mhz destekliyor(4x2 3200 mhz). Ryzen 5 3400G yerine ryzen 5 2600 kullanabilirsin, powersupply büyük ihtimalle yetmez. ikinci el rx 5500 xt pulse oc 8 gb alabilirsin(4 gb versiyonundan %20 daha performanslı). Anakart da önemli b450 kullanırsan daha iyi olur.

Sana tavsiyem ekran kartı yerine RAM al RAM'i çift kanal kullan performansın artacaktır.

işlemcinin gpu'sunu kullanmak........ gerçekten akıllıca(!) ram alayım diye gpu almamazlık etmek bence pek mantıklı değil

Geçmişte hazır sistem alınmış gibi duruyor anladığım kadarıyla. O sisteme ram+ekran kartı takılması ayrıca psu nun değişmesi gerekebilir. Doğal olarakta bütçe yetersiz olacaktır sadece ekran kartı taksanız dahi psu yetersiz kalacak yine yenilemeniz gerekecektir.

Geri
Yukarı