Ucuza hızlı kilo aldıran yiyecekler

Geçenlerde kilo hakkında bir konu açmıştım o konudan sonra 3 kilo aldım 1.92 73 kiloyum amacım 80'i görmek. Fındık falan önermeyin kilosu olmuş kaç TL shake yapıyorum direkt bitiyor :D daha ucuza kilo yapan bildiginiz yiyeceklerden öneri bekliyorum.

Fıstık ezmesi fındık ezmesi her akşam yatmadan ekmeğe sürüp yersen alabilirsin öyle yaparak 4kilo almistim şok gibi yerlerde uygun

Çiğ köfte ve zurna dürüm her hafta yiyorum ortalama olarak. Çorba kilo yapıyorsa içmeyi düşünüyorum.
Kelle paça ve işkembe yüksek kalorili çorbalardır. Hastalıklardan korur, kilo aldırır, bağışıklık sistemine iyi gelir. Özellikle kışın her hafta 2 defa ikisinden birini içerim/içeriz.

Arkadaşım kahvaltıda patates kızartması + 4,5 simit ye öğlen sebze yemeği akşam tavuk pilav ye rahat alırsın diyor. Koşu yapıyorum bisiklet vs. sürüyorum fakat Fitness'a gitmiyorum. Yağ olarak mı almış olurum böyle beslenmeye başlarsam?

Hocam öyle beslenmeni tavsiye etmem yağlanırsın.
Kahvaltı. 4 yumurta, 7 zeytin salata, peynir hindi füme.
Öğle: Pilav, ya da patates veya bulgur tavuk, hindi, et vb.
Akşam: Öğle ile aynı.
Eğer seviyorsan öğünlerinin yanına yoğurt ya da salata alabilirsin.
Gazlı içecek fazla tüketmemeye çalış.
Yedeğin yemeklerin miktarını arttır.
Vitamin al.
Ve ağırlık çalış mutlaka
Cicibebe ile süt tüket.
Cocopops tüket.
Hızlıca kilo alırsın.

Dediğimi uygularsan emin pişman olmazsın fakat eğer zamanın ve bütçen varsa fitness a yazılmanı tavsiye ederim hem kilo alırsın hem de vücudun şekillenir.

Geçenlerde kilo hakkında bir konu açmıştım o konudan sonra 3 kilo aldım 1.92 73 kiloyum amacım 80'i görmek. Fındık falan önermeyin kilosu olmuş kaç TL shake yapıyorum direkt bitiyor :D daha ucuza kilo yapan bildiginiz yiyeceklerden öneri bekliyorum.
Neden kilo almak istiyorsunuz ki? Kim ister?

Fıstık ezmesi makarna pilav bunlar karb olarak tabii ama genel olarak kilo aldıran bir yiyecek yok kalorisi yüksek olup yemesi kolay olan yiyecekler sen bunları yine az yersen kilo alamazsın. Ama genel olarak fıstık ezmesi ve kuruyemişler yüksek kalori ve sağlıklı yağ kavrulmamış olsun çiğ olsun mümkünse. Kısaca şöyle diyeyim diyelim ki bir öğün yiyeceksin normal makarna yanına tavuk bunun içine normalde 1 kaşık zeytinyağı yerine 1 buçuk atarsın ve yediğin makarna tavuk miktarını arttırırsın biraz da kaşar atarsın içine kalorisi biraz daha yüksek olur. Ama genel olarak karb yükselt yumurtayı tam ye beyaz sarı ayırma sabah kalkıp yulaf 100 gram içine muz ve bulabildiğin kuru meyveler kuruyemişler az biraz bal ve süt atılabilir. Ucuz bir şey kalmadı artık zaten aklıma gelmiyor. Evde pizza da yapabilirsin çok basit 120'un 120 yoğurt ve tuzla hamuru yapıyorsun üstüne istediğini at ver fırına. Ana mantık günlük ihtiyacını aşmak. Link atmak yasak sanırım atamıyorum pizza tarifini o yüzden ama hamur için gerekenler bu.

Fıstık ezmesi makarna pilav bunlar karb olarak tabii ama genel olarak kilo aldıran bir yiyecek yok kalorisi yüksek olup yemesi kolay olan yiyecekler sen bunları yine az yersen kilo alamazsın. Ama genel olarak fıstık ezmesi ve kuruyemişler yüksek kalori ve sağlıklı yağ kavrulmamış olsun çiğ olsun mümkünse. Kısaca şöyle diyeyim diyelim ki bir öğün yiyeceksin normal makarna yanına tavuk bunun içine normalde 1 kaşık zeytinyağı yerine 1 buçuk atarsın ve yediğin makarna tavuk miktarını arttırırsın biraz da kaşar atarsın içine kalorisi biraz daha yüksek olur. Ama genel olarak karb yükselt yumurtayı tam ye beyaz sarı ayırma sabah kalkıp yulaf 100 gram içine muz ve bulabildiğin kuru meyveler kuruyemişler az biraz bal ve süt atılabilir. Ucuz bir şey kalmadı artık zaten aklıma gelmiyor. Evde pizza da yapabilirsin çok basit 120'un 120 yoğurt ve tuzla hamuru yapıyorsun üstüne istediğini at ver fırına. Ana mantık günlük ihtiyacını aşmak. Link atmak yasak sanırım atamıyorum pizza tarifini o yüzden ama hamur için gerekenler bu.

Uzun lafın kısası sadece yüksek kalorili beslenmek yeterli değil, yüksek kalorili yiyecekleri çok yemeniz de gerekiyor.

Geri
Yukarı