Udemy'nin Python Kursu Alınır mı?

Alp Çiçek

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, aslında ben uzay mühendisliği veya uçak mühendisliği düşünüyorum fakat kodlamayı da öğrenmek istiyorum bir yandan. Udemy'nin Python Kursu 24.99 TL yazıyor. Sizce alınabilir mi? Hobi olarak yapmayı düşünüyorum.

@Jira Uçak mühendisliği için bir katkısı olur mu?

Python ile Programlama: Sıfırdan İleri Seviyeye Python 3

Son düzenleyen: Moderatör:
Linki mobilden açamadım ama sanırsam Mustafa Murat Coşkun'un eğitim seti. Eğer oysa alabilirsiniz. Iyi bir öğretici olduğunu düşünüyorum. Almadan önce ön izlemede yer alan videolara bakıp karar verebilirsiniz. Unutmayın ama burdaki eğitimi almakla bir yere kadar gelirsiniz. Gerisi tamamen sizin kendinizi geliştirmenize bağlı. Hobi olarak iyi olur yalnız dediğiniz mühendislikler için ne kadar gerekli onu bilemiyorum.

Alınır tabii ki. Fakat ben Udacity tercih ederdim. Coursera veya. Aslında tüm bunlara hiç gerek yok. Tek başına Youtube yeter. Tek başına MIT OpenCourseware yeter.
Fiyatı uygun diye düşünmüştüm.
Linki mobilden açamadım ama sanırsam Mustafa Murat Coşkun'un eğitim seti. Eğer oysa alabilirsiniz. Iyi bir öğretici olduğunu düşünüyorum. Almadan önce ön izlemede yer alan videolara bakıp karar verebilirsiniz. Unutmayın ama burdaki eğitimi almakla bir yere kadar gelirsiniz. Gerisi tamamen sizin kendinizi geliştirmenize bağlı. Hobi olarak iyi olur yalnız dediğiniz mühendislikler için ne kadar gerekli onu bilemiyorum.
Evet o dediğiniz. Siz kullandınız mı? Somut bir kaynak gelmiyor sanırsam.

Alınır tabii ki. Fakat ben Udacity tercih ederdim. Coursera veya. Aslında tüm bunlara hiç gerek yok. Tek başına Youtube yeter. Tek başına MIT OpenCourseware yeter.
Fiyatı uygun diye düşünmüştüm.
Evet o dediğiniz. Siz kullandınız mı? Somut bir kaynak gelmiyor sanırsam.
Evet kullandım; yeterli açıklamalarla baştan anlatıyor eğitici ama geliştirmek kişiye kalıyor dediğim gibi. Programlama mantığını anlama adına Python'un iyi olduğunu düşünüyorum. Diğer dillere nazaran anlaşılırlığı benim için daha kolay olmuştu. Çok fazla yorum mevcut, onları da değerlendirebilirsiniz.

Hocam şimdi örneğin Polinomlar için kurs alınır mı? Alınmaz. Her yerde bedava bilgi var. Python da öyle. Programlama branşının açık kaynak bazında en çok serbest bilgi barındıran bir dalıdır Python. Ama fiyatı uygunmuş, alın isterseniz.

Peki bir kitap vs. gelmiyor değil mi? Somut bir kaynak da istiyorum. İngilizce üniversite kitapları düşünüyorum şu an.
Udemy'de alınan eğitimlerde şu ana kadar kitap gibi somut şeyler gelmedi, geleceğini de sanmam. Sonuçta bu eğitim internet erişimine açık ve ömür boyu erişim tanıyor. Kitap daha yararlı olacak diyorsanız bu eğitimlerde o yok bilginiz olsun.

Hocam şimdi örneğin Polinomlar için kurs alınır mı? Alınmaz. Her yerde bedava bilgi var. Python da öyle. Programlama branşının açık kaynak bazında en çok serbest bilgi barındıran bir dalıdır Python. Ama fiyatı uygunmuş, alın isterseniz.
Hocam bedava bilgi heryerde buna katılıyorum ama Udemy'de Youtube'a göre eğitimler daha düzenli veriliyor genelde. Daha doğrusu bazı eğitmenler gerçekten özeniyor. Bazı eğitimleri beğenmemişimdir. Fiyatları da kurslarla kıyaslayınca bedava gibi birşey bu kurslar. Kimisi programlama öğrenmek için 2.000-3.000 veriyor. Bunun yerine Udemy'de çok cuzi ücrete kaliteli eğitimler var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı