Çözüldü UE 4 optimizasyonu nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The 5008

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Coventry
Selam herkese, korku oyunu yapıyoruz ve level tasarımını hallettik fakat bir sorunumuz var. Optimasyon leş gibi, arkadaş 1660 ile 25 FPS'yi geçemiyor. Ben 1050 Ti ile 15-20 FPS alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebiliriz, optimazyon için ne yapmalıyız? Grafik ayarı değiştirmeyi getirdik, ayarları lowa çektiğimizde hem grafikler çok kötü oluyor hem de yine FPS değişmiyor.

Son düzenleme:
Çözüm
UE4'ü pek bilmiyorum fakat texture çözünürlüğünü değiştirmek (2048 ise 1024 yapın vb. gibi) ve sahnede çok obje yerine objeleri modelleme programında birleştirip tek obje olarak oyun motoruna aktarmak işe yarayabilir. Aynı şekilde gölge kalitesini de düşürmek fps'i olumlu yönde etkiler.
UE4'ü pek bilmiyorum fakat texture çözünürlüğünü değiştirmek (2048 ise 1024 yapın vb. gibi) ve sahnede çok obje yerine objeleri modelleme programında birleştirip tek obje olarak oyun motoruna aktarmak işe yarayabilir. Aynı şekilde gölge kalitesini de düşürmek fps'i olumlu yönde etkiler.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı