Üç Adet 4 GB RAM Çift Kanal Çalışır mı ?

Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Gaming 5 anakartımın 4 tane RAM slotu var.

Şöyle bir sorum olacak; şimdi 1600Mhz CL9 4 GB bir RAM alacağım. Daha sonra kit olan (2*4GB) 1600Mhz CL9 RAM alırsam yani 3 tane 4 GB RAM takılınca Dual Channel olayından mahrum kalıyor muyum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahrum kalıyorsunuz evet. Dual Channel her daim çift rakamlardan oluşmalı. Mesela 2 x 4 GB RAM ya da 4 x 4 GB RAM gibi.

Bende 4GB + 2GB var Dual olarak çalışıyorlar. FM2+ soketin bir getirisi mi acaba ?

232323.JPG

33333333333333.JPG

asdadad.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
4+4+4 eğitim sistemi gibi yazacağınıza bundan sonra triple 4 GB ram veya 3x 4 GB yazarsanız daha anlaşılır olur :)
8 slot olsa idi ve 3 adet aynı ramden olsa triple kullanabilirdiniz. Ancak bu haliyle Dual kullanamazsınız. Dual Türkçe anlamı çifttir. Çift olamayan bir konfigurasyon çift kanal çalışmaz mantiken. 2 ve katları şekilde olsa çalışabilir. Yani 1 adet daha ram alabilirsin varolan anakarta.

4+4+4 eğitim sistemi gibi yazacağınıza bundan sonra triple 4 GB RAM veya 3x 4 GB yazarsanız daha anlaşılır olur :)

Murat'çığım başlığı ben 4+4+4 oarak değiştirdim. Ülkemizde insanlar Triple olarak aramayacaktır bu sorunun cevabını merak ettiğinde :)

Murat'çığım başlığı ben 4+4+4 oarak değiştirdim. Ülkemizde insanlar Triple olarak aramayacaktır bu sorunun cevabını merak ettiğinde :)
Dediğiniz gibi hala öğrenmemiş olan çok. O yüzden dediğiniz gibi olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı