Üçlü prize akım korumalı priz takmak

Passengeribrahim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk linkteki üçlü prizi evin prizine takıp akım korumalı prizi üçlü prize takacağım. Akım korumalı prizi ise monitör ve 750W'lık güç kaynağı olan bilgisayar için kullanacağım. Markalar değişebilir, örnek olarak koydum. Bir yerlerden öğrenmeye çalıştım lakin bilgi karışıklığından kafam karıştı ve size sorayım dedim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Akım korumalı uzatmayı direk prize takıp sorasında oradan çoğaltmanı tavsiye ederim.

Kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz. Sonuçta kullandığınız diğer üçlü priz de topraklı. Yine aynı şekilde görev yapar. Endişelenmeyin ve rahat olun.

Şu anlık işime böyle geliyor galiba böyle kullanacağım. Teşekkür ederim cevabınız için.
Dediğim gibi hocam sıkıntı olmaz. Kalitesiz olan kablo veya prize takılmasını ben de tavsiye etmiyorum. Fakat sizin attığınız şekilde sıkıntı yok.

Jule değeri yüksek ürün alın. W değerinin kullanım toplam değerinden yüksek olduğundan emin olun.

Aksi taktirde üründe sigorta atması durumu yaşanacaktır koruma amaçlı.

Akım korumalı priz kullanımı şu şekilde olmalıdır.
Duvardaki prize akım korumalı takılır. Sonrasında ek uzatma veya cihaz kullanımı olur.

Top kafa akım korumalı prizlerden uzak durun.
Uzatma türdeki akım koruyucu özellikli ürünler daha iyi.

Bir kullanım örneği daha vereyim.
Bir duvar prizinden akım korumalı uzatma bağladınız ve sonrasında uzatma ihtiyacı oldu diyelim.
Bu uzatma için yine uzatıcı çoklu kablo almanız gerekecek. Bu kablonun dayanıklı olmasında önem var.

Not: Akım korumalı ürünlerin sunduğu Güç değerinin üzerinde güç bağlantısı oluşturmayın. Toplam güç değerine dikkat edin.

Örnek olarak bir ütü kesinlikle akım korumalı prize bağlanmamalı o gücü desteklemiyorsa.

Son düzenleme:
@Passengeribrahim dostum aşağıda linkini verdiğim ürünü şiddetle tavsiye ederim. 3600J değere sahip.
1200W PSU ile beraber kullanıyorum en ufak sıkıntı yaşamadım çok memnunum. Ayrıca yer kaplamıyor göründüğünden daha da güzel durdu.

Spec: Prolink. Prolink PR-SP08T

Yeni konular

Geri
Yukarı