Üçlü prizin içinden elektrik çıkması ve ses gelmesi telefona zarar verir mi?

Pecx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefonum şarjdaydı ve ben o sırada bilgisayardan dizi izliyordum. Birden üçlü prizden çat çat diye sesler gelmeye başladı içinden kıvılcımlar çıkıyordu. Aynı zamanda üçlü prizden yanık kokusu geliyor. Normal prizde ise sadece fişi taktığımda anlık bir ses ve kıvılcım oluyor. Üçlü prizi yakında değiştireceğim fakat neden böyle olmuş olabilir ve telefona herhangi bir zarar vermiş midir telefonu daha yeni aldım o yüzden içime kurt düştü yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20230220_125201802_iOS.jpg
    20230220_125201802_iOS.jpg
    81,8 KB · Görüntüleme: 63
  • 20230220_125915958_iOS.jpg
    20230220_125915958_iOS.jpg
    78,6 KB · Görüntüleme: 62
Kablolar erimiş ve kısa devre oluşturuyor olabilir. O şekilde kullanmamanızı tavsiye ederim. En kısa zamanda değiştirin.

Benim laptop adaptörümün ucu yandı eğer benim anladığım gibiyse. Attığın resimde soldakini kullanıyordum çok sağlıklı bir şey değil galiba.

Arkadaşlar telefonum şarjdaydı ve ben o sırada bilgisayardan dizi izliyordum. Birden üçlü prizden çat çat diye sesler gelmeye başladı içinden kıvılcımlar çıkıyordu. Aynı zamanda üçlü prizden yanık kokusu geliyor. Normal prizde ise sadece fişi taktığımda anlık bir ses ve kıvılcım oluyor. Üçlü prizi yakında değiştireceğim fakat neden böyle olmuş olabilir ve telefona herhangi bir zarar vermiş midir telefonu daha yeni aldım o yüzden içime kurt düştü yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üçlü prizlerin içinde elektrik iletimi tel gibi hatlarla oluyor birbirlerine çok yaklaştılarsa Ark yapıyor olabilir (sürekli oluyor ise kullanmanızı önermem)

En kısa sürede değistirin benim de şarj eletimi rahmetli etmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı