Ücretli/Ücretsiz Antivirüs Tavsiyesi

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 6B
Açıkcası Comodo AV-Test'in testlerinde iyi bir puan almıyor. Kişisel gözlemlerim de öyle biraz. İçinde antivirüs var. Güvenlik duvarı da var. İnternetten alışveriş yapanlar kullansın bence en azından.
Kullanacaksan yanında desteklemek amacıyla gerçek zamanlı koruması kapalı olarak Malwarebytes Anti-Malware ile haftada bir sistemini taramadan geçir bence.

Peki, Comodo IS'nin yanında antivirüs yüklemeye gerek var mı? Yoksa CIS, antivirüslerin yaptığı şeyleri de yapabiliyor mu?
Bir AV'nın ismi IS ile bitiyorsa internet güvenliği dahil güvenlik duvarı da mevcuttur.
Önemli olan kurduğunuz firmanın yazılımı güvenliği sağlayıp sağlayamadığıdır.

Bir AV'nın ismi IS ile bitiyorsa internet güvenliği dahil güvenlik duvarı da mevcuttur.
Önemli olan kurduğunuz firmanın yazılımı güvenliği sağlayıp sağlayamadığıdır.
Dürüst olmak gerekirse, ilk defa ücretsiz IS duyuyorum.:) AV'leri biliyordum da, IS'lerin ücretsiz sürümü olduğunu bilmiyorum.(n) Hani birde, daha önceki yorumumda da dediğim gibi ucuz et-yahni ilişkisi. Peki, Comodo güvenliği sağlıyor mu? Sizin bir öneriniz var mı?
Hocam bu arada bu Güvenlik bölümüne sabit bir güvenlik yazılımları öneri bölümü koysak nasıl olur? Böylece sürekli konu açılmasının önüne geçeriz.(y)

Açıkcası Comodo AV-Test'in testlerinde iyi bir puan almıyor. Kişisel gözlemlerim de öyle biraz. İçinde antivirüs var. Güvenlik duvarı da var. İnternetten alışveriş yapanlar kullansın bence en azından.
Kullanacaksan yanında desteklemek amacıyla gerçek zamanlı koruması kapalı olarak Malwarebytes Anti-Malware ile haftada bir sistemini taramadan geçir bence.
O zaman önerilenler arasında ''O pitipiti...'' ile seçeyim.:D Avira/Bitdefender uygun gibi.
O değilde, MAM'i yükledim. Daha önce yüklediğimde, istediğimiz an 14 günlük Premium deneme hesabına geçebiliyorduk ama, bu defa böyle bir şey yok.:confused: Kaldırdılar mı acaba? Bende gereksiz bir şeye takılmış gibi oldum.

Ücretsiz olarak 3 aylığına deneme veren siteler var. Konular açıldı bugün. Güvenlik bölümünü takip edin. Bitdefender, Norton, AVG, Panda, McAfee gibi antivirüsleri 3 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Bu arada Malwarebytes Anti-Malware yetersizdir.

Dürüst olmak gerekirse, ilk defa ücretsiz IS duyuyorum.
Zaten ücretsiz IS yok Comodo'dan başka :)

Hocam bu arada bu Güvenlik bölümüne sabit bir güvenlik yazılımları öneri bölümü koysak nasıl olur? Böylece sürekli konu açılmasının önüne geçeriz.(y)
Maalesef geçemeyiz. O kadar bilinçsiz milletiz ki okumayı bilip okumaya üşenen insanlardanız. Hiç açılmış konu var mı açacağı konunun sabit konusunda neler yazar çözümü var mı diye kontrol eden sayısı çok az. O yüzden yetkili olduğum zaman da çoğu konuyu sadece konu olarak açıyordum. Sabit yaptığım konuları da kendi konum olduğundan daha kolay bulabileyim diye koymuştum :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı