Ücretsiz antivirüs önerisi

Hocam ücretsiz antivirüs programları bir işe yaramadığı gibi üstüne bir de bilgisayarı yavaşlatıyor. Şahsen Windows'un yerleşik antivirüsü yeterince sağlam koruyor. Kasıtlı olarak izin vermezseniz Windows antivirüste sizi koruyacaktır yahut ücretli kullanın. Kimse babasının hayrına sizi birşeylerden korumaz.

Kaspersky ve BitDefender Free. Aşırı kaliteliler. Ben Kaspersky tercih ettim 2.5 yıldır her siteye tıklıyorum ve bir şey olmadı. Hatta bazen bilerek tıklıyorum yani test de ediyorum o kadar güven veriyor.
Hocam microsoft defender tek başına yeterli olur deniyor doğru mu bu,yoksa indirmeli miyim antivirüs?

Hocam Microsoft Defender tek başına yeterli olur deniyor doğru mu bu, yoksa indirmeli miyim antivirüs?

Hocam ben kendi kafa rahatlığım için kurdum zaten beleş ve Defender kadar RAM harcıyor yani indirmeni şiddetle öneririm. İstediğin siteye, linke tıkla güvenlik kalitesi üst seviye. Zaten Rus antivirüsü Ruslar virüsü yapıyor bunlar da panzehirini yapıyor:). Bir cepten çıkıp diğerine giriyor da denebilir.

Hocam Microsoft Defender tek başına yeterli olur deniyor doğru mu bu, yoksa indirmeli miyim antivirüs?

Hocam Windows Defender'in (varsayılan) olarak Windows işletim sistemi içinde gelmesi boş bir ön yargı oluşturuyor. Eğer etkinleştirilmiş (resmi yollarla) bir Windows kullanıyorsanız Windows Defender sizi her türlü virüsten koruyabilir. Özellikle çevrimiçi tarama modu gayet güçlüdür. Av-comparatives'in test sonuçlarını fotoğraf olarak paylaşıyorum. 32 yanlış pozitif olması çok kötü bir şey değil yanlış pozitif şu demek: Aslında virüs olmayan bir uygulamanın virüs olarak tanımlanması ve aksiyon alınması. Yani sizi istemediğiniz dosyalardan bile koruyacak 😀. Yani boşuna yüklü miktarda paralar verip antivirüs programı almaya gerek yok. Ancak illaki alacaksanız da Norton veya McAfee alın zaten bilgisayar üreticileri de genellikle McAfee hediye ederler 2-3 aylık.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240222-184002_Chrome.jpg
    Screenshot_20240222-184002_Chrome.jpg
    125,5 KB · Görüntüleme: 15
Merhaba arkadaşlar. Ücretsiz sağlam antivirüs önerir misiniz? 2 hafta deneme üyeligi veren de olur. Sadece 1 veya 2 kere tarama yapacağım.
Kaspersky free sürümü istersen link verebilirim

Geri
Yukarı