Ücretsiz antivirüs önerisi

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Kaspersky'ın yaptığı garipliklerden dolayı soğudum. 2024'e girerken düzgün teknolojili bir antivirüs arıyorum. Kaspersky'ı tekrar öneriyorsanız nedenleriyle beraber yazar mısınız?

Kaspersky'ın yaptığı garipliklerden dolayı soğudum. 2024'e girerken düzgün teknolojili bir antivirüs arıyorum. Kaspersky'ı tekrar öneriyorsanız nedenleriyle beraber yazar mısınız?

Bedava öneremem maalesef. Avast desen kendisi virüs gibi, indirdiğinde zar zor kaldırıyorsun. Windows'un kendi Defender'ini kullanmanı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky'dan sonra ücretsiz olarak en iyi koruma sağlayabilecek antivirüs şaşırtıcı olsa da Avast. Bir ara çok kötülendiği için bizzat kendi bilgisayarıma da kurmuştum, arada bir gelen pop-up dışında pek de kötü yanı yok gibi.

Bu arada Kaspersky ile ne tür problem yaşadınız ki?

BitDefender Free ve Kaspersky Free, güvenlik açısından güçlü antivirüs yazılımlarıdır.
Benim gördüğüm büyük şirketler genellikle çalışanlarının cihazlarına BitDefender veya Kaspersky yükletiyor. Diğer antivirüslerin arasında Natron, ESET ve Avast gibi yazılımları nadiren gördüm. (Avas dışında ESET ve Natron'un ücretsiz sürümü yok sanırım.)

Sonuç olarak, önerim BitDefender ve yine Kaspersky olacaktır.

ESET. Nedeni ise hem çok düşük sistem kullanımı hem de Kaspersky ile olan rekabeti.
Windows defenderden daha iyi performans gösteriyor yada eşit performans gösteriyorsa ESET geçeceğim Windowsu lite yapmaya çalışıyorum birçok özelliği kaldırmayı planlıyorum

Geri
Yukarı