Ücretsiz antivirüsler bilgilerimizi çalabilir mi?

emreemiryg

Decapat
Merhabalar. Geçen açtığım konulara baktığınızda da virüsler ile alakalı birkaç sorun yaşadım. Bu gibi durumlara önlem için bir antivirüs indirmek istedim ve araştırmaya başladım ve bulduğum en iyi antivirüsler (ücretsiz);

-Bitdefender.
-Kaspersky.
-Avira.
-Panda.
-Malwarebytes anti-malware (sanırım antivirüs değil başka bir alan için kullanılıyor ama yine de bununda kullanıldığını gördüm)

Bunun gibi ücretsiz antivirüsler buldum. Sonra birkaç araştırma yapınca da ücretsiz antivürüslerin bazıları, bizim bilgilerimizi başka büyük şirketlere sattıkları hakkında bir yazı gördüm. İnanmak tabii bize kalmış ama, yine de hangisi kullanacağım hakkında en küçük bir fikir yok. Umarım düzgünce anlatabilmişimdir.

Sanırım en iyisi ücretli olarak kullanmak.
Ücretli olarak da en iyi olarak "Bitdefender" antivirüs uygulamasını buldum. Sanırım onu kullanacağım. Veya ücretsiz olarak "Avira".

Bu programların ücretli halleri de mevcuttur. O yüzünden bu listeye bakarak indirmeniz halinde sorumluluk kabul etmiyorum.
Ayrıca bu bir antivirüs öneri yazısı değildir o yüzden bu yukarıdaki listeyi bir öneri olarak kabul etmeyiniz.
Ve son olarak bu yazı herhangi bir şirket reklamı olmamakla birlikte, hiçbir şirketi kötülemek için yazılmamıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Geçen açtığım konulara baktığınızda da virüsler ile alakalı birkaç sorun yaşadım. Bu gibi durumlara önlem için bir antivirüs indirmek istedim ve araştırmaya başladım ve bulduğum en iyi antivirüsler (ücretsiz);

-Bitdefender.
-Kaspersky.
-Avira.
-Panda.
-Malwarebytes anti-malware (sanırım antivirüs değil başka bir alan için kullanılıyor ama yine de bununda kullanıldığını gördüm)

Bunun gibi ücretsiz antivirüsler buldum. Sonra birkaç araştırma yapınca da ücretsiz antivürüslerin bazıları, bizim bilgilerimizi başka büyük şirketlere sattıkları hakkında bir yazı gördüm. İnanmak tabii bize kalmış ama, yine de hangisi kullanacağım hakkında en küçük bir fikir yok. Umarım düzgünce anlatabilmişimdir.

Sanırım en iyisi ücretli olarak kullanmak.
Ücretli olarak da en iyi olarak "Bitdefender" antivirüs uygulamasını buldum. Sanırım onu kullanacağım. Veya ücretsiz olarak "Avira".

Bu programların ücretli halleri de mevcuttur. O yüzünden bu listeye bakarak indirmeniz halinde sorumluluk kabul etmiyorum.
Ayrıca bu bir antivirüs öneri yazısı değildir o yüzden bu yukarıdaki listeyi bir öneri olarak kabul etmeyiniz.
Ve son olarak bu yazı herhangi bir şirket reklamı olmamakla birlikte, hiçbir şirketi kötülemek için yazılmamıştır.
Bunun ücretli veya ücretsiz olması ile ilişkilendirilmemesi lazım. Her antivirüs'ün bunu yapmaya yetkisi olabilir.

Bunun gibi ücretsiz antivirüsler buldum. Sonra birkaç araştırma yapınca da ücretsiz antivürüslerin bazıları, bizim bilgilerimizi başka büyük şirketlere sattıkları hakkında bir yazı gördüm.
Firmadan firmaya göre değişiyor. Satan firmaya x TL öde yine satar. Avast ve AVG isimli firma satıyor

Sizce Avira nasıldır ?
Bak bu yaptığım trojanı crypter'dan geçirdikten sonraki tarama sonuçları, Clean diye sonuç veren antivirüsleri kullanmamanı öneririm. Avira virüs olduğunu algıladı mesela, Fakat piyasada o kadar övülen antivirüsler'İn verdiği sonucu görüyorsun. Bu arada kaspersky burada virüs olduğunu algılamış fakat bi önceki exploit'imi bulamamıştı, onu da önermem.
dsf.PNG

Bak bu yaptığım trojanı crypter'dan geçirdikten sonraki tarama sonuçları, Clean diye sonuç veren antivirüsleri kullanmamanı öneririm. Avira virüs olduğunu algıladı mesela, Fakat piyasada o kadar övülen antivirüsler'İn verdiği sonucu görüyorsun.Eki Görüntüle 762946
Bitdefender bulmuştur ya göstermiyordur (!)

Bak bu yaptığım trojanı crypter'dan geçirdikten sonraki tarama sonuçları, Clean diye sonuç veren antivirüsleri kullanmamanı öneririm. Avira virüs olduğunu algıladı mesela, Fakat piyasada o kadar övülen antivirüsler'İn verdiği sonucu görüyorsun. Bu arada kaspersky burada virüs olduğunu algılamış fakat bi önceki exploit'imi bulamamıştı, onu da önermem.Eki Görüntüle 762946
Şuan comodo kullanıyorum ve memnun kaldım. Ve bu sonuçlar beni daha da mutlu ve güvende hissettirdi, teşekkürler.

Geri
Yukarı