Ücretsiz antivirüsler işe yarıyor mu?

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Yer
Ötüken
Normalde hiçbir antivirüs kullanmam. Hatta Windows DControl ile kapatıp güvenlik duvarını da devre dışı bırakırım. Korsan içerik de kullanırım legal de. Pek paranoyak birisi değilim. Ücretli antivirüs almak istemiyorum ama ücretliler varken ücretsizler işe yarıyor mu? Security Cloud kursam mantıklı olur mu? Yoksa devam et mi dersiniz?

Profesyonel sayılabilecek deneyimli kullanıcıyım.

Profesyonel sayılabilecek deneyimli bir kullanıcının yapmayacağı şeyler yapıyorsunuz. Aslına bakarsanız paralı antivirüslerin de çok işe yaramadığını anlatan reddit kullanıcıları var. Siz yine de önleminizi alın bence

Korsan içerik kullanmanız ve hiçbir güvenlik katmanının etkili olmadığını söylemenizin ardından sisteminizin bir zombi ağına ait olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bunun deneyimle ilgisi yok.
Soruya gelecek olursam evet, işe yarıyor. Bağımsız testlerde KSC Free gayet yeterli ve iyi bir iş çıkarıyor.

Temiz kurulum yapılmış bir cihaza kurulsa çok daha iyi olur antivirüs. Ayrıca korsan uygulama/oyun yüklerken de antivirüsü kapatmanız pek bir şeyi değiştirmez. Korsan ürün/oyun/crack kullanmamaya çalışın.
Dün yükledim temiz kurulum yaptım. Benim oyunlar D diskinde ama C'yi gerektiğinde format atıyorum.

Geri
Yukarı