Ücretsiz çıkan oyunlar TR için paralı çıkar mı?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Evet, kaç gündür oyun kaygım var. İleride oynayamam diye bilgisayar aldım ancak oyun oynayamam ileride diye korkuyorum kesin cevap gerekiyor. İleride oyunlar 2 3 k olur diye korkuyorum. Ben de ücretsiz oynarım dedim ancak ücretsiz çıkan bir oyun Türkiye için paralı çıkar mı?

Ücretsiz olan bir oyunun ücretli satılması diye bir şey yok.
Ücretli olan oyunlar da o anki kura veya oyunu yapan şirkete bağlı olarak satışa koyulur.
Eğer firma Türkiye'den olumlu satış aldıysa yerel fiyatlandırma ile birçok ülkeden daha ucuza satar, değilse de ya anlık Dolar kuruna göre yada Steam'in Dolar kuruna göre satışa sunar.

Öyle saçma şey olmaz.

Steam varken oyunlar pahalı olmaz. 60 Euro'luk FH4 90TL çıktı.

Ama kesin cevap yok o yüzden korkuyorum Steam pahalı oyunlara göz atar mı? Mesela 50 dolarlık oyun 400 olması gerekirken 1000 yaparlarsa?

Steam varken oyunlar pahalı olmaz. 60 Euro'luk FH4 90TL çıktı.
O fiyat Steam tarafından değil, Microsoft Türkiye'ye özel fiyatlandırma yaptığı için böyle. Hala birçok kişi Steam'den dolayı olduğunu sanıyor, düzeltmiş olayım.

Evet, kaç gündür oyun kaygım var. İleride oynayamam diye bilgisayar aldım ancak oyun oynayamam ileride diye korkuyorum kesin cevap gerekiyor. İleride oyunlar 2 3 k olur diye korkuyorum. Ben de ücretsiz oynarım dedim ancak ücretsiz çıkan bir oyun Türkiye için paralı çıkar mı?
Hayır, neden ücretsiz oyun Türkiye'de ücretli çıksın.

Ama kesin cevap yok o yüzden korkuyorum Steam pahalı oyunlara göz atar mı? Mesela 50 dolarlık oyun 400 olması gerekirken 1000 yaparlarsa?

Bu hastalık seviyesinde bir kaygı yalnız, bir doktora görünmeni öneririm. İleride başka şeyleri bu seviye kafaya takmaya başlarsın tüm hayatını alt üst eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı