Ücretsiz domain önerisi

kaan32k

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Şu an kendi sitem var ve domainim yok. Ücretsiz çalışan domain sitesi bilen var mı? Her türlü domaine kabulüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Com.tr uzantılı bir domain alın bence yıllık 27 -50₺ arasında satılıyor firmadan firmaya değişiyor fiyatlar.

Kalite ve güven yönünden benim aklıma burası geliyor.

Ben evde kendim domain falan açamaz mıyım hocam ya internetten arıyoruz habire.

nereden alabilirim hocam bildiğin site felan varmı ya

Godady com.tr vermiyor sanırım, natroda ilk defa domain alacağınız için indirim oluyor. Seneye uygun fiyat sunan farklı bir firmaya ücretsiz taşırsın.

Evde kendi domaini üretemezsin.

Screenshot_2023-05-03-00-20-48-018-edit_org.mozilla.firefox.jpg

Merhabalar, konunun üstünden 10 gün geçmiş ama tatmin olmamışa benziyorsunuz. O yüzden, güncel olarak ücretsiz alan adı veren sitelerin listesini çıkardım. Keyfini çıkarın.

Öncelikle, sitem var ama alan adım yok dediniz. O yüzden site barındırması içermeyen alan adlarından bahsedeceğim.

Ücretsiz alan adı (.com gibi)
Öncelikle, çalışmayan servislerden bahsedelim.
- Freenom
Freenom çalışmamakta, alakası yok ama Meta'dan dava gördü. Bu dava, Freenom'un sağladığı ücretsiz alan adlarının dolandırıcılık, siber suç vs. emellerle kullanılması ve Freenom'un buna fazla ses çıkarmaması idi. Bilinene göre Ocak'ın ortasından beri mevcut değil bu servis. Muhtemelen tamamen kapanacak ama kesin bir şey söylemek şu an yanlış. Kısacası, şu anda .tk, .cf, .ml, .ga, .gq alan adlarını ücretsiz almanız mümkün değil. Freenom ücretsiz alan adı veren en büyük servisti. Ancak tek değildi. Şimdi ona gelelim.
Çalışan servisler
ParsData: İran merkezli bu alan adı sağlayıcısı, 2012'den beri ücretsiz alan adı veriyor ama pek duyulmamış; İran şirketi olduğu için olsa gerek. Neyse, ParsData .ir (Tahmin ettiniz, İran) alan adını herkese, ülke farketmeksizin, ücretsiz veriyor. Sistem şöyle:
- ParsData'da hesap açıyorsunuz. Bilgilerinizi doğru girmeniz önemli, doğru girmezseniz alan adı isteğiniz reddedilebilir.
- .ir uzantısı ile arama yapıyorsunuz. Muhtemelen istediğiniz alan adı mevcut olacaktır.
- Kayıt et diyeceksiniz. İlk başta bir fiyat gözükecek ancak siz bunu bedavaya getirebilirsiniz.
- Sitenin "free domain registiration" sayfasındaki kodu gireceksiniz. Bu, alışverişinizi ücretsiz hâle getirecek. Eğer kod kabul edilmediyse muhtemelen dolmuştur. Merak etmeyin, kodları birkaç saatte bir değiştiriyorlar o yüzden alamama gibi bir durum olmaz.
- 1-2 gün içinde alan adınız onaylanır. Ondan sonra aktif hâle gelecektir.
Bu kadar. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Unutmayın ki ParsData kişi başı sadece 1 alan adı veriyor.
VentraIP
VentraIP, .au (Avustralya) alan adı veriyor. Ancak ne yazıkki Avusturyalı ya da Avustralya yurttaşı olmanız gerekir. Bu servis de ParsData gibi çalışıyor. Bir kod giriyorsunuz ve alışverişiniz ücretsize geliyor. Ancak gerisini pek bilmiyorum çünkü yeni keşfettim. Onun hakkında bildiğim bu kadar. Kusura bakmayın.
Porkbun
Porkbun, şuan için .wiki ve .ink alan adını kodla ücretsiz veriyor. Ancak buradaki sınırlama, 1 kişi 1 alan adı alabiliyor ve kredi kartı bağlantısı istiyor.
Ücretsiz yan/ek alan adı (.nokta.com gibi)
Çalışan servisler
ipq.co
Bir IPV4/IPV6 adresini bir alan adına yönlendirmenizi sağlıyor.
ChangeIP
Birçok alan adından birini kaydetmenize izin veriyor ancak, deneyimlediğim kadarıyla sadece A tipi alan adı kullanabiliyorsun.
NoIP
"hopto.org", "zapto.org", "sytes.net" ve "ddns.net" alan adları veriyor.
afraid.org
Bu servis, birçok ek alan adı kaydetmenize olanak sağlıyor. Public( halka açık) olan alan adlarından seçiyorsun, alan adının türünü seçiyorsun, (İsim sunucusu ise isim sunucularının ismini giriyorsun vs.) ve kaydediyorsun.
eu.org
eu.org ile biten alan adı kaydedmenizi sağlıyor. Ancak direkt alanadiniz.eu.org şeklinde kaydetmenizi tavsiye etmiyorlar, onun yerine (türkler için mesela) tr.eu.org şeklinde kaydetmenizi tavsiye ediyorlar. afraid.org gibi alan adı için bilgi giriyorsun, gönderiyorsun, onlar da kabul ediyor.
pp.ua
pp.ua, (açılımı ile Private Person, Özel Kişi) pp.ua alan adı kaydetmenizi sağlıyor. Ancak, bunun dağıtımını yapan 1 tane kaydedici var ve o da Ukrayna Grivnası kullanan bir kredi kartı bağlantısı istiyor. O konuda bol şans, ben şahsen birçok kez denedim ama olmadı.
freedomain.one
FreeDomain.one, "publicvm.com", "run.place", "line.pm", "work.gd(bu mevcut değil)" ve "linkpc.net" alan adları veriyor. Üstelik isterseniz ayrı ayrı 3 aylık R3 SSL sertifikası, 6 aylık Wordpress barındırması ve 2x50 olacak şekilde 2 adet toplam 100MB'lık e-posta hesabı aktif edebilirsiniz. Ben kullandım ve çalışıyor.
Çalışmayan servisler
nl.gl: "nl.gl" alan adı veriyor ama şuan kayıt kabul etmiyorlar ve nl.gl uzantılı bir tane site bulabildim o yüzden çalışır mı yakın zamanda bilmem.
Azote
Sadece Fransızlar alan adı kaydedebiliyor.
Venez
Azote'de olduğu gibi.
ServerThuis
Yeni kayıtları kabul etmiyorlar.
Şartlı servisler
biz.ly
Günde en az 100 kişinin ziyaret ettiği İngilizce bir site istiyorlar.
Uzak durmanız gereken sahte servisler
FreeDomaini
FreeDomaini, ücretsiz alan adı veriyormuş gibi dursa da aslında dolandırıcıdır. Kanmayın, bilgilerinizi çalarlar.
site.ac
Bu siteyi de yeni gördüm ama onu paylaşan bir hesap dondurulduğuna göre bir bildikleri vardır.
Benim bildiklerim bu kadar, sorunuz varsa elimden geldiği kadarıyla cevaplamaya çalışacağım. İyi forumlar.

Kaçırdığım birkaç kaydedici olmuş, onları da ekleyeyim.
register.it
".it", ".uno", ".fun", ".space" ve ".website" alan adlarını ücretsiz kayıt ediyor. Ancak .it'i kayıt edebilmeniz için İtalya vatandaşı ya da yurttaşı olmalısınız. Bir de yeni kullanıcılar 1 adet alan adı kaydedebiliyor. Üstelik sizden kimliğinizin fotoğrafını gönderdiğiniz bir doğrulama adımı istiyor. O yüzden bilemedim.
LCN ve names.co.uk
Bu iki kaydedici de ".uk" ve "co.uk" alan adı kaydediyor. Ancak bunları kayıt etmek için BK vatandaşı ya da yurttaşı olmalısınız. Üstelik dolar/sterlin ile kredi kartı bağlantısı istiyor. O konuda bol şans. Başka bildiğim şuan yok. İyi forumlar.

register.com.np
Nepal'in kendi alan adı kaydedicisi olan bu site, "com.np", "info.np" ve "name.np" alan adlarını kaydetmenize olanak sağlıyor. Ancak "name.np"yi sadece adınızla kaydedebilirsiniz. (Örn. benimsitem.name.np kabul edilmez, abdulrezzakbinebuabdulmuttalip.name.np kabul edilir, gibi) Üstelik sadece Nepalliler veya Nepal yurttaşları kaydedebilir, o yüzden işinize yaracağını sanmıyorum. Yine de ekleyeyim dedim, elimizin altında bulunsun diye.

dynu.com
Birçok alan adından seçim yapmanızı sağlıyor.

Son düzenleme:
Godady com.tr vermiyor sanırım, natroda ilk defa domain alacağınız için indirim oluyor. Seneye uygun fiyat sunan farklı bir firmaya ücretsiz taşırsın.

Evde kendi domaini üretemezsin.

Eki Görüntüle 1764253
Evde kendi domainini uretebilir. Bu mumkun. Yanlis bilgi vermeyin. Windows Server kurarak domain olusturulabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı