Ücretsiz FPS Oyunları ile YouTube kanalı

Furkan Caliskann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşlar yaklaşık 1,5 yıldır YouTube kanalı açmak hakkında araştırmalar yapıyorum. Fakat gözden kaçırdığım birşeyler olduğunu fark ettim. Bir YouTube kanalı açmak istiyorum ama aklıma takılan sorunun cevabını almak istiyorum. Soruma geçeyim...

Oyunlar üzerine bir kanal açıyorum lütfen hemen '' evet bir oyun kanalı daha '' gibi bir önyargınız olmasın. Facebook'da League of Legends üzerine 10.000 beğenili bir sayfam bulunmakta, bu yüzden de bi oyun kanalı açmaya karar verdim. Aklıma takılan soru ise şu;
1- Oyun kanalları videolar dışında hiç oyun oynamıyorlar mı? Yani League of Legends'de yükselme serisi oluştursam videolar dışında oyunlar oynayamayacak mıyım?
2- Steamde'ki oyunlar dışına ücretsiz FPS oyunlarında ( Zula) gibi normal oynadığım tarz oyunlar fazla mı gereksiz olur? Yani bana geliyor ki o video ya eğitici, bilgi verici olucak ya da serinin bir parçası olucak.

Bu konularda sizlerin görüşlerini almak istiyorum, eğitici, öğretici veya yükselme tiyolarından oluşan ya da yükselme serisi olan video dışında tutacağını düşündüğünüz video türleri nelerdir. Tabi ki hikaye bazlı oyunları saymıyorum bunları yoruma katmazsanız sevinirim aklımda hikaye bazlı oyunları oynamakta var.

Edit: Konu başlığımı YouTube kanalı ile ilgili sorularım benzeri birşeyler yapmıştım. Böyle değiştirilmesi sizcede saçma değil midir?

Son düzenleme:
Hocam Youtube'da değişik bir kitle var. League Of Legends kitlesi mevcut. Zula gibi oyunlar tutmuyor. Hikaye bazlı oyun videoları ben severim mesela bir çok sevenide mevcut. Böyle yükselme serisi falan yapanlara dikkat edersen asıl bir hesapları olur smurf hesap ile yükselme serisi gibi videolar çekiyorlar ki o hesabı sadece videoda oynamak için asıl hesaptan istedikleri gibi devam ediyorlar.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam Youtube'da değişik bir kitle var. League Of Legends kitlesi mevcut. Zula gibi oyunlar tutmuyor. Hikaye bazlı oyun videoları ben severim mesela bir çok sevenide mevcut. Böyle yükselme serisi falan yapanlara dikkat edersen asıl bir hesapları olur smurf hesap ile yükselme serisi gibi videolar çekiyorlar ki o hesabı sadece videoda oynamak için asıl hesaptan istedikleri gibi devam ediyorlar.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam fakat kendi main hesabımı da ilk başta yükseltmem gerekmez mi? CS:GO'da yükselme yapacağım, bunun yanı sıra Rocket League'de çok eğlenceli zamanlar geçiriyoruz arkadaşlarımla dereceli oyunlarında onunda videolarını yapıcağım. Hikaye modlu oyun arayışındayım belkide GTA V satın alırım. Aklıma şu LoL'de kendi hesabımı önce videolarda yükseltirken sonrasında smurf bir hesaba geçmeyi düşünüyorum, ama her ranked'de videoda olmasam nasıl olur ki diye düşünüyorum. Ya da hemen yükselişe geçmeden bir kaç bilgi içeren oyunlar çekmeyi planlıyorum mesela ADC öğretici. Ayrıca LoL'de oyun modları geldiğinde troll videolarda düşünüyorum.

F2P oyunların kitlesi bellidir. Çocuklar para veremediği için genelde onlar oynar. Hikaye bazlı oyun ağırlıklı kanal kurarsan olgun insanların ilgisini çekeceğin için hitap ettiğin kitle seni daha memnun edecektir. Sana tavsiyem LoL, GTA gibi oyuncu olmayan ama herkesin bildiği oyunlardan uzak bir kanal kurman

F2P oyunların kitlesi bellidir. Çocuklar para veremediği için genelde onlar oynar. Hikaye bazlı oyun ağırlıklı kanal kurarsan olgun insanların ilgisini çekeceğin için hitap ettiğin kitle seni daha memnun edecektir. Sana tavsiyem LoL, GTA gibi oyuncu olmayan ama herkesin bildiği oyunlardan uzak bir kanal kurman

Aslında bu başlığı ben koymadım. Moderator arkadaslar sanırım nedense böyle yaptı. Ben sadece bir yerde ücretsiz oyunlarda da çeksem olur mu diye bi yere ekledim fakat başlık bu halde buldum. Yorumun için teşekkürler zaten LoL, GTA gibi oyunları çeksemde sadece onları çekmeyeceğim. Çünkü oyunları seviyorum H1Z1, Rocket League, Payday2, GMod, ETS2, gibi oyunlarıda oynuyorum. Bunlarında videolarını düşünüyorum.

Warface, Team Fortress 2.

Bu oyunları çeken çok az kanal var ve bunlara kanalında yer verirsen farklılık yaratırsın ve söylemeliyim ki bu oyunlar F2P oyunlar içerisinde kendi kategorilerinin dünyada en iyileri.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı