Ücretsiz kitap nereden okunur?

DDaerk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, konumun ana sorusu başlıkta görebileceğiniz üzere ücretsiz bir şekilde kitap okumak istiyorum, kitabın kendisini almak istesem 150-160 lira bir tanesi.
İnternette birkaç site buldum ancak işe yarar olanları İngilizce odaklı ve İngilizce seviyem edebi eser okumak için yeterli değil.
Ayrıca bir sorum daha var, "yüzyıllık yalnızlık" eserini internete kaç sayfa diye yazdığımda 464 sayfa olduğu geçiyor ancak bulduğum bir sitede sayfa sayısı 262 olarak gözüküyor. Bunun nedeni PDF olduğu için sayfaların daha büyük olması gibi bir şey mi yoksa kitabın neredeyse yarısı gerçekten de yok mu?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, konumun ana sorusu başlıkta görebileceğiniz üzere ücretsiz bir şekilde kitap okumak istiyorum, kitabın kendisini almak istesem 150-160 lira bir tanesi.
İnternette birkaç site buldum ancak işe yarar olanları İngilizce odaklı ve İngilizce seviyem edebi eser okumak için yeterli değil.
Ayrıca bir sorum daha var, "yüzyıllık yalnızlık" eserini internete kaç sayfa diye yazdığımda 464 sayfa olduğu geçiyor ancak bulduğum bir sitede sayfa sayısı 262 olarak gözüküyor. Bunun nedeni PDF olduğu için sayfaların daha büyük olması gibi bir şey mi yoksa kitabın neredeyse yarısı gerçekten de yok mu?
wattppad

Hattusa diye site var size ayda 10 tane bedava kitap indirmenize izin veriyorlar.

Kütüphanelerden alabilirsiniz. İlla internetten mi istiyorsunuz?

İnternette her kitap olmuyor, kitapların da telif hakları mevcut.

Hocam şahsi düşüncem özellikle de kitaplarda korsana destek vermemek. 150-160 TL vermek istemiyorsanız sahaflara ya da kütüphanelere bakabilirsiniz.

Kütüphane denen bir yer var hocam. Böyle gençler falan var YKS çalışıyor. Oraya gidin 1-2 kitap alın. 1-2 ay okuyup getirin tekrar alın. Alın size bedava kitap okumak. İnternete falan gerek yok bence.

Bu sitede de var konuya ekleme yapayım dedim. Buradan sağ taraftan dil kısmını türkçe yaparsanız istediğiniz kitabı bulabilirsiniz.

Ayriyeten bu sitede test kitabı, hikaye kitabı gibi kitaplar bulabilirsiniz.

Bu siteyi zaten yazmıştım tekrar ekliyorum.

Hattusa diye site var size ayda 10 tane bedava kitap indirmenize izin veriyorlar.
Bu sitede de var konuya ekleme yapayım dedim. Buradan sağ taraftan dil kısmını türkçe yaparsanız istediğiniz kitabı bulabilirsiniz.

Ayriyeten bu sitede test kitabı, hikaye kitabı gibi kitaplar bulabilirsiniz.

Bu siteyi zaten yazmıştım tekrar ekliyorum.
Korsan için link paylaşımı bu forumda yasak diye biliyordum ama olay kitaplar olunca serbest galiba? 😁

Kütüphane denen bir yer var hocam. Böyle gençler falan var YKS çalışıyor. Oraya gidin 1-2 kitap alın. 1-2 ay okuyup getirin tekrar alın. Alın size bedava kitap okumak. İnternete falan gerek yok bence.
Hatta hızlı bir okuyucuysanız ve bir seriye bakıyorsanız ailenizin (ve bazı kütüphanecilerin göz yummasıyla arkadaşlarınızın) adına da alarak tüm seriyi tek seferde okuyabiliyorsunuz. Üstüne üstlük eğer okumak istediğiniz kitap o kütüphanede yoksa başka bir kütüphaneden getirilmesini isteyebiliyorsunuz. Kaynak taraması için de Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü katalog adresini kullanıyoruz.

@matmakif oyun ve kitap fiyatlarının artmasından dolayı artık forumda korsan olayına pek kızmıyorlar :D Türkiye'nin durumu ortada çünkü.

Geri
Yukarı