Ücretsiz Mix Master yapıyorum

Bazı şeylere kolay yollardan ulaşamaz. Çaba göstermeden belli yetkinlikleri öğrenemezsiniz. Doğru, bunu hedefleyenlerin hevesini kırıyorum. İyi de yapıyorum.
Adamlar çabalıyor işte, rakip mi eliyorsunuz yoksa başka bir taktiğiniz mi var anlamadım? Ne güzel yapmaya çalışıyor başkalarına yardımcı olarak kendini adım adım geliştirmek istiyor, size stüdyonuzda başarılar. Bu insanlar stüdyosu olmadan da gayet güzel işler çıkartabiliyorlar emin olun.

Adamlar çabalıyor işte, rakip mi eliyorsunuz yoksa başka bir taktiğiniz mi var anlamadım? Ne güzel yapmaya çalışıyor başkalarına yardımcı olarak kendini adım adım geliştirmek istiyor, size stüdyonuzda başarılar. Bu insanlar stüdyosu olmadan da gayet güzel işler çıkartabiliyorlar emin olun.

"Stüdyom var. Ben yapamıyorum. Haddim değil" demişim. Yazılanları oku bir zahmet.

Aslında sorun, eğitimsiz ve kalitesiz dinleyici kitlesinde.
Eğer seçici, müzik adına kaliteli bir kültüre sahip dinleyici bireylerden oluşan bir toplum olsaydık; kimin ne iş yaptığı hemen anlaşılır ve ehil olmayan insanlar, kısa yoldan cukkaya yerleşmeyi hedefleyenleri daha yolun başında elerdik.
Ancak öyle olmuyor. Bir mühendislik alanı ile ilgili olarak "bu insanlar da, okumadan, eğitim almadan da güzel iş çıkarıyorlar" diyebiliyorlar... Müzikteki kalitesizliğin ve basitliğin sebebi sizsiniz.

Aslında sorun, eğitimsiz ve kalitesiz dinleyici kitlesinde.
Eğer seçici, müzik adına kaliteli bir kültüre sahip dinleyici bireylerden oluşan bir toplum olsaydık; kimin ne iş yaptığı hemen anlaşılır ve ehil olmayan insanlar, kısa yoldan cukkaya yerleşmeyi hedefleyenleri daha yolun başında elerdik.
Ancak öyle olmuyor. Bir mühendislik alanı ile ilgili olarak "bu insanlar da güzel iş çıkarıyorlar" diyebiliyorlar... Müzikteki kalitesizliğin ve basitliğin sebebi sizsiniz.

O zaman insanlara böyle laflarda bulunacağınıza rehberler açın, nasıl daha iyi yapılabileceğini anlatın, almamız gereken eğitimleri anlatın da basitliğin sebebi olmayalım. Yaptığımız şeyden keyif almaya bakıyoruz ve yapabildiğimizin en iyisini yapıyoruz. Madem çok şikayetçisiniz söylenmektense düzeltmek için adımlar atın da görelim.

O zaman insanlara böyle laflarda bulunacağınıza rehberler açın, nasıl daha iyi yapılabileceğini anlatın,

Ben yapamıyorum bilader. Yapamadığım bir şeyin rehberini mi yapacağım sana? Bu işin temeli Mühendislik okumak. Sen de istediğin kadar hevesli ol hiç bir şey yapamazsın.

Ben yapamıyorum bilader. Yapamadığım bir şeyin rehberini mi yapacağım sana? Bu işin temeli Mühendislik okumak. Sen de istediğin kadar hevesli ol hiç bir şey yapamazsın.
Hocam hani siz de diyorsunuz 20 yıldır bu işin içindesiniz, stüdyonuz var, stüdyonuzda ne yaptığınızı nasıl yaptığınızı hangi bölümleri okuduğunuzu bize de yazın biz de bilgilenelim sizin yolunuzdan ilerleyelim, yoksa hiç bir şey yapamayız. 😔

Hocam hani siz de diyorsunuz 20 yıldır bu işin içindesiniz, stüdyonuz var, stüdyonuzda ne yaptığınızı nasıl yaptığınızı hangi bölümleri okuduğunuzu bize de yazın biz de bilgilenelim sizin yolunuzdan ilerleyelim, yoksa hiç bir şey yapamayız. 😔

Yok yaparsın azimlisin. Tıp okumadan beyin ameliyatı yapabilirsin mesela hevesin varsa.

Yok yaparsın azimlisin. Mesela Tıp okumadan beyin ameliyatı yapabilirsin mesela hevesin varsa.

Tamam hocam haklısınız azimle olmuyor, söyleyin bize neyin nasıl yapıldığını ne yapmamız gerektiğini biz de olabildiğince yolunuzu izleyelim biz de sizin gibi bilgilenelim. Ne taktınız bizim yapıp yapmamamıza anlamlandırabilmiş değilim, sanki siz yapmayın deyince DAW'ı silip gidecektik.

Tamam hocam haklısınız azimle olmuyor, söyleyin bize neyin nasıl yapıldığını ne yapmamız gerektiğini biz de olabildiğince yolunuzu izleyelim biz de sizin gibi bilgilenelim. Ne taktınız bizim yapıp yapmamamıza anlamlandırabilmiş değilim, sanki siz yapmayın deyince DAW'ı silip gidecektik.

Öyle bir yol tercih edeceğe hiç benzemiyorsun. Eğitim ve zaman harcamak mı? Ne gerek var.... Çizgini bozma. Azimle her şeyi başarırsın. Hevesini kırmıyorum bak. Sonuna kadar destekliyorum seni.

Öyle bir yol tercih edeceğe hiç benzemiyorsun. Eğitim ve zaman harcamak mı? Ne gerek var.... Çizgini bozma. Azimle her şeyi başarırsın. Hevesini kırmıyorum bak. Sonuna kadar destekliyorum seni.
Söylesenize işte ne olacak sanki iki yazı yazarsanız kolunuz kopacak değil ya? Hala ne diye inatçılık yapıyorsunuz anlamlandırabilmiş değilim.

Belki de ederim, nereden biliyorsunuz? Önyargılarınızı kırın lütfen. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı