UEFI desteği olmayan MSI H61M E33 bilgisayarı formatlama

EmirMFurat21

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 yıldır formatlamadan Windows 10 Pro kullanıyorum. Son birkaç aydır masaüstünde sağ tık> görüntü ayarlarını seçtiğimde fotoğraftaki gibi kalıyor ve 2 3 saniye sonra kapanıyor. Aynısı bazı ayarlar sekmelerinde de gerçekleşiyor fakat günlük kullanımı çok etkilemediği için dert etmemiştim. Son birkaç gündür de arama çubuğu çalışmıyor bir şey yazmaya başladığımda donup birkaç saniye sonra kapanıyor. İnternette gördüğüm en az 8 9 farklı şeyi denedim fakat hiçbiri sorunu çözemedi. Bende temizinden formatlamayı düşündüm bilgisayarı bunun için Technopat'ın kendi rehberine baktım fakat sistem bilgisinde BIOS modu için eski diyor yani UEFI desteği yok bilgisayarın. Nasıl format atabilirim bu şekilde bilgisayara? Bir de önceki formatımda 2'ye bölmüştüm diski birinde sadece fotoğraflar videolar var diğerinde ise tüm günlük internet, oyun vb işlerimi yapıyorum. Sadece kullandığım diske format atma şansım var mı? Diğer fotoğrafları yedeklememe gerek var mı bu durumda da? Şimdiden teşekkürler
  • -i7 2600 CPU 3.4 GHz.
  • -MSI H61M E33 anakart.
  • - 8 GB DDR3 1333MHz Kingston RAM.
  • -GT 420 2 GB.
  • -1TB 7200RPM HDD.

1614946997168.png

UEFI desteği yoksa normal şekilde format atarsın, UEFI ve normal boot şeklinde iki seçenek var.

Sadece kullandığım diske format atma şansım var mı?
Evet, var. Mesela C ve D diye iki disk vardır, önemli bilgilerin hepsini D'ye aktar, C'de sadece Windows ve sürücüleri bırak. Sadece C'ye format atma imkanın var.

Technopat'ın kendi rehberine baktım fakat sistem bilgisinde BIOS modu için eski diyor yani UEFI desteği yok bilgisayarın. Nasıl format atabilirim bu şekilde bilgisayara?

USB belleği Rufus ile BIOS/MBR formatında hazırlaman yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de önceki formatımda 2'ye bölmüştüm diski birinde sadece fotoğraflar videolar var diğerinde ise tüm günlük internet, oyun vb işlerimi yapıyorum. Sadece kullandığım diske format atma şansım var mı?

Mümkün. Her şeyin D sürücüsünde olsun. Format ekranında sadece C sürücüsünü sil ve kuruluma başla. C genelde üstteki, D de alttaki sürücüdür.

USB belleği Rufus ile BIOS/MBR formatında hazırlaman yeterli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mümkün. Her şeyin D sürücüsünde olsun. Format ekranında sadece C sürücüsünü sil ve kuruluma başla. C genelde üstteki, D de alttaki sürücüdür.
UEFI desteği yoksa normal şekilde format atarsın, UEFI ve normal boot şeklinde iki seçenek var.

Evet, var. Mesela C ve D diye iki disk vardır, önemli bilgilerin hepsini D'ye aktar, C'de sadece Windows ve sürücüleri bırak. Sadece C'ye format atma imkanın var.
Şuan C ve E diski var silinmesini istemediğim Fotoğraflar E diskinde. Kurulum ekranında seç dediğiniz kısım şurası değil mi? Boyut olarak biri 500 diğeri 400 GB olduğundan dolayı ayırt edeceğim sanırım C ve E diski olarak belirtmediği için. O ekranda E diskinin silinmesini istemediğim için biçimlendir mi demeliyim yoksa yeni mi ?
1614949441167.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı