UEFI desteği olmayan sisteme Bootloader kurulumu

AliKemal KUDU

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar pc me dual boot ile mac yükledim. Sistemin flash belleksiz açılmasını sağlayan boot loaderi yükledim. Videoada anlatılanların aynısını yaptım fakat anakart sanırım uefi dstekli değil. Mount efi dediğim zaman disk 1 ve disk 2 çıkmıyor fakat uefi yı masaüstüne atıyor. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı kardeşim. Sanırım windows kurulumunda Uefi bölümü yok harddiskinde bu yüzden USB deki Efi dosyasını açıyor. Anladığım kadarı ile Ya önce Mac kuracaksın Sonra Windows kuracaksın. Yada nasıl yaparız bilmiyorum fakat Hdd içine Uefi bölümünü oluştaracağız. Bende de aynı durum söz konusu aşamıyorum malesef. Biosa patch bile yaptım ama nafile Uefi bölümünde tıkanıyor tüm işleyiş.

Aynı sorun bende de vardı kardeşim. Sanırım windows kurulumunda Uefi bölümü yok harddiskinde bu yüzden USB deki Efi dosyasını açıyor. Anladığım kadarı ile Ya önce Mac kuracaksın Sonra Windows kuracaksın. Yada nasıl yaparız bilmiyorum fakat Hdd içine Uefi bölümünü oluştaracağız. Bende de aynı durum söz konusu aşamıyorum malesef. Biosa patch bile yaptım ama nafile Uefi bölümünde tıkanıyor tüm işleyiş.

Windowsu henüz kurmadım mac kurulu şu anda çözüm yolu vardır mutlaka ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle bende yana yakına o çözümü arıyorum. Recep hocam 10.9.2 için daha detaylı bir klavuz video hazırlayacakmış bende onu bekliyorum sabırsızlıkla. Şu an mac yükledim bıraktım öyle safariden internete girip çıkıyorum. Wifi touchpad. ekran kartı Ses hiçbiri çalışmıyor. Mac tadı vermiyor yani.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı