UEFI kurulum diski nasıl hazırlanır?

mamaamaimiiimimi

Centipat
Oncelikle merhaba. PC'mde olusan arizadan dolayi format atacagim ama her şey doğru yaparken, tam atacakken su gorseldeki hatayi aliyorum. Sizce neden oluyor? Windows'un kendi sitesinden indirdim. Dusuk muydu, neydi, oyle bir programdan yaptim flashı ama olmadi.

Dosya Ekleri

• 20210502_223317.jpg
    20210502_223317.jpg
    228,9 KB · Görüntüleme: 49
Bilgisayarının UEFI desteklediğinden emin misin BIOS'un fotoğrafını veya anakart modelinizi atar mısınız?

Zaten UEFI bellek hazırlamışsınız fakat ya sisteminiz UEFI değil ya da Legacy/BIOS modda Windows kurmaya çalışıyorsunuz.

Belleği Legacy/MBR modda hazırlayın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazıda eğer bilgisayarın UEFI destekliyorsa, UEFI'i seçmeni istiyor. Şu an Legacy modda denediğini söylüyor. Bilgisayar UEFI'i desteklemiyorsa Legacy modda hazırlayın format belleğini.

İki ihtimal var:

• UEFI kurulum için hazırlanmış bellek ile, Legacy BIOS'a sahip sisteme kurulum yapmaya çalışıyorsunuz.
  • UEFI kurulum için hazırlanmış bellek ile, UEFI destekleyen fakat BIOS'ta UEFI yerine Legacy seçili olan bir sisteme kurulum yapmaya çalışıyorsunuz.

Yapabilecekleriniz:

• Sisteminiz UEFI destekliyorsa, BIOS'tan Boot Mode seçeneğini UEFI yapın.
  • Eğer desteklemiyorsa diski MBR olarak yeniden hazırlayın.

Zaten UEFI bellek hazırlamışsınız fakat ya sisteminiz UEFI değil ya da Legacy/BIOS modda Windows kurmaya çalışıyorsunuz.

Belleği Legacy/MBR modda hazırlayın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi şu an UEFI modda yaptim format yerine geldim format atacak disk i seciyorum her şey 100 oluyorbpc yeniden basliyor ama baslarken gene format yerine geliyor bir daha denedim BIOS'tan bu sefer HDD mi sectim ama gene olmadi bir yardim eder misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı