UEFI Kurulum Yapmalı mıyım?

PCKurdu1903

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Adana
Merhabalar,

Arkadaşlar benim anakartım UEFI destekliyor. Fakat ben ilk kurulum yaptığımda aceleden UEFI boot yapmamışım ve doğal olarak Windows 8.1 UEFI olmadı. Sizce ben yeni temiz format atıp UEFI Windows 8.1 kurmalı mıyım? Yani buna sizce çok gerek var mı? Benim için hız önemli, UEFI kurulum yaparsam dosya/program ve benzeri unsurların açılış hızları artar mı?

Kesinlikle W8.1 UEFİ kurulum yapmalısın. :D Ben bir keresinde yanlışlıkla normal kurdum, yavaşlığını hissediyordum. Sonra UEFİ kurdum, birde Bios'u güncelledim, sonrada tüm güncellemeleri yükledim. Bilgisayar uçuşa geçti. :D :D

Kurulumu yeni yaptıysan, yani işletim sistemi sıfırsa yeniden kurabilirsin. Kişisel dosyalarını - programlarını yüklediysen ve tekrar uğraşmak istemiyorsan gerek yok.

Kesinlikle W8.1 UEFİ kurulum yapmalısın. :D Ben bir keresinde yanlışlıkla normal kurdum, yavaşlığını hissediyordum. Sonra UEFİ kurdum, birde Bios'u güncelledim, sonrada tüm güncellemeleri yükledim. Bilgisayar uçuşa geçti. :D :D

Teşekkür ederim yorumunuz için hocam.

GPT disk dosya açılış ve kapanış hızlarına etki etmez.

Hocam birde sizde görmüştünüz başka konuda da paylaşmıştım ben Windows 8.1 kurarken disk bölmede de hata yapmıştım. Bu yönden bakıldığında da yeni temiz kurulum yapmam işe yarar mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı