Çözüldü UEFI no bootable device hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aquiet

Centipat
Daha fazla  
RAM
4GB
SSD veya HDD modeli
Kingstone SSD
İşlemci
intel i3
Selam. Bilgisayarım Acer Aspire E1-571 çok eski. BIOS güncellemek istedim Acer kendi sitesinden indirip açtım. (2014 yılında yayınlanmış en yenisi laptop eski zaten) daha sonra kuruldu BIOS ve açılınca no bootable device hatasını aldım. Ok dedim ilerideki sayfada boot menü gibi bir şey yazıyordu ama bir şey yoktu başka ve seçilmiyordu. Bende yeniden başlatıp BIOS girdim oradan boot kısmından UEFI olanı legacy BIOS yaptım. Açıldı şu an ama UEFI seçince aynı hatayı alıyorum. Nasıl düzeltirim veya legacy BIOS olarak kalırsam ne olur? Yardım edin! (Windows 8.1 kullanıyorum bu arada)
Not: Bilgisayar SSD görüyor.

Son düzenleme:
Siz güncelleme yapınca BIOS UEFI olmuş sanırım. Legacy kalsa sıkıntı olmaz ama UEFI daha hızlıdır.

Dilerseniz bu rehbere göre UEFI kurulum yapın.

Siz güncelleme yapınca BIOS UEFI olmuş sanırım. Legacy kalsa sıkıntı olmaz ama UEFI daha hızlıdır.

Dilerseniz bu rehbere göre UEFI kurulum yapın.

USB içinde fotoğraflarım var onlar kalsa olmuyor mu? Silinir mi?

Olur tabii hocam ama Windows 7 desteği çoğu program için bitti. O yüzden sıkıntı olur.
8.1 için de bitti ama şu anlık sıkıntı yaşamıyorum pek fazla. Teşekkürler.

Merhaba bugün kurulum yapacaktım usb hazırladım rufus ile fakat bu hatayı aldım?

Dosya Ekleri

• 20230602_154716.jpg
    20230602_154716.jpg
    349,7 KB · Görüntüleme: 16
Hocam Windows'u nereden indirdiniz? En güvenilir Windows 7 burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı