UEFI özelliği olmayan bilgisayara USB kurulum yapamıyorum

gamaci

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Sitede de bilgisayar işlerinde de çok çok yeniyim. Dilim döndüğünce sizlere sıkıntımı anlatmaya çalışacağım. Elimde 2007 yılından kalma masaüstü bilgisayarım var. Uzun zamandır kullanmıyordum. Ders çalışmaya başlayacağım videolar vs izleyeceğim o yüzden onu şıkır şıkır bir bilgisayar yapmaya karar verdim. CPU-Z ve AIDA64 programlarını kullanarak sistem özelliklerime baktım. 1 GB RAM (667 MHz) ve 60 GB SSD kartı (SATA-3) mevcut. Anakart ise MSI N1996 ve en fazla 4 GB RAM destekliyor. İki slotlu bir anakart olduğu için gittim Kingston marka 2 adet 2 GB 667 MHz RAM aldım. Yine Kingston marka 240 GB SATA-3 SSD hard disk aldım. Bir flash belleğe Media aracı kullanarak Windows 10 kurulum attım. BIOS UEFI özelliği desteklemiyor Rufus programıyla baktım MBR olarak gözüküyor flash bellek. Bilgisayarı USB'den başlattığımda hiçbir hareket yok saatlerce Windows 10 logosu seyrediyorum. Sorun nedir? Aldığım parçalarla ilgi bir sıkıntı mı var? Yanlış ya da eksik bir yol mu izledim bilmiyorum. Bu anlattıklarım ve kullandığım terimleri birkaç günde öğrendim videolar izleyerek. Hatamız kusurumuz olduysa affola. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence win7 yüklemeyi dene. Eğer oluyorsa açılırsa sorunu başka yerde ararız. Eğer olmuyorsa açılmazsa donanımsal bir sorun var demektir.

Geri
Yukarı