UEFI olmayan BIOS'ta USB ile format atmak isterken siyah ekranda "_" hatası

Otaku

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Gigabyte'ın DDR2 775pin bir anakartını kullanıyorum. Bilgisayar bir türlü Windows kuramadım gitti. İlk başta USB'yi okumuyordu sonra çözdüm USB'yi görüyor. Şimdide USB'yi boot etmeye çalıştığımda siyah ekranda yanıp sönen tire sorunu görmekteyim.

Not: Flash bellek NTFS şeklinde biçimlendirildi. Orijinal Media Creation Tool'la USB flash sürücü seçeneği seçilerek flasha kuruldu.

Anakartım: Gigabyte GA33m DS2r (DDR2) 2008 BIOS.

Arkadaşlar merhaba Gigabyte'ın DDR2 775pin bir anakartını kullanıyorum. Bilgisayar bir türlü Windows kuramadım gitti. İlk başta USB'yi okumuyordu sonra çözdüm USB'yi görüyor. Şimdide USB'yi boot etmeye çalıştığımda siyah ekranda yanıp sönen tire sorunu görmekteyim.

O alt Tire'nin olması USB'yi boot etmesi gibi bir şey, biraz bekleyin. Sonra Windows logosu gelir zaten.

Olmazsa Rufus ile MBR olarak deneyin.

Öyle oluyor, biraz bekledikten sonra kurulum ekranının gelmesi lazım. Uzun süre beklemene rağmen gelmiyor mu?

Yarım saat beklememe rağmen olmadı maalesef.

O alt Tire'nin olması USB'yi boot etmesi gibi bir şey, biraz bekleyin. Sonra Windows logosu gelir zaten.

Evet fakat maalesef uzun süre beklememe rağmen gelmedi.

Dediğiniz mantıklı geldi şu an denemekteyim olmazsa tekrar yazacağım.

Dediğiniz mantıklı geldi şu an denemekteyim olmazsa tekrar yazacağım.

@Otaku

Diski GPT olarak mı yazdırdın? Tam olarak emin değilsen yine de MBR olarak yazdır, belki GPT olduğu için sorun yaşıyorsundur.

Diski MBR olarak yazdırdım zaten BIOS UEFI olmadığı GPT yazdırmak mantıksız.

Maalesef olmadı. Gene aynı sorunu yaşamaktayım...

Güncelleme: Başka USB'ye Rufus ile tekrar Windows 10 ISO yazdırdım MBR şeklinde fakat gene aynı sorunu yaşamaktayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskte de sıkıntı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı