UEFI Sistem Anakart Logosuyla Açılmıyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Telefon hatları var arıyorum açmıyorlar. Mesai saatleri içinde kaç kere çaldırdım Allah'tan Xbox kullanmıyorum adamı çileden çıkartırlar. Windows 11 kullanıyorum Windows'un yapımcısı da Microsoft.

Konu şu şekilde: Bilgisayarim UEFI ama Windows logosuyla açılıyor. Anakartımın markası olan ASUS'la görüştüm anakartlık bir durum yok dediler. SSD'min markası olan Samsung'la görüştüm onlar da bir problem yok dediler. Sisteme temiz UEFI emin olarak kurdum ama sorun gene devam ediyor. Artık durumun sistem değil işletim sisteminin yapımcısı olan Windows'tan şüphelenmeye başladım ki eminim sistemimin bir parçasında zarar yok. Bu konu hakkında iletişime geçemiyorum. Microsoft'la konuyla ilgili siz forumdaşlarım yardım ederse yardıma da açığım.

Not: Bu yaşadığım durum arada oluyor ve bazen sistemde geç kapanma sorunları bile olabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir logo için Microsoft ile iletişime geçme işi boş iş. Yorumum bu. Ama sana yardımcı olmak isterim. Bir pargraf -bana göre boş şey- yazmak yerine anakart modelini yazarsan sevinirim.

ASUS X-570-P anakartım bulunmakta.
Bir logo için Microsoft ile iletişime geçme işi boş iş. Yorumum bu. Ama sana yardımcı olmak isterim. Bir pargraf -bana göre boş şey- yazmak yerine anakart modelini yazarsan sevinirim.

Sizlerden yorum bekliyorum.

4403 Beta BIOS sürümüne geçip dener misin?

Olmazsa bu konuya bir gözat:

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla böyle bir şey yok.

4403 beta BIOS sürümüne geçip dener misin?

Olmazsa bu konuya bir göz at:

Zaten bu sürümdeyim Recep abi.

BIOS boot logo ayarı ne durumda? Ya da Fast boot?

Fastboot kapalı BIOS boot logo da kapalı. sadece Windows'un hızlı başlatması aktif. Fastboot aktif olsa bile gene aynı pek bir fark yok ki size ekstra olarak bir sorum var Recep abi.

Fast boot bu Windows'daki hızlı başlatma özelli SSD'ye veya farklı bir bileşene zarar verir mi ömrünün kısa süreye bitmesine sebep olur mu?

@Recep Baltaş Windows logosundan veya anakart logosundan bahsetmiyor arkadaş.

"Nokta nokta dönen bir logo var ondan bahsediyorum."

Logo olmayan, yüklemeyi gösteren animasyondan bahsediyor. Ki ben bu ayarın kapatıldığını görmedim henüz.

1653570467077.png

@Recep Baltaş sorunum çözülmedi ama çözüldü olarak işaretlenmiş.
@Recep Baltaş Windows logosundan veya anakart logosundan bahsetmiyor arkadaş.

"Nokta nokta dönen bir logo var ondan bahsediyorum."

Logo olmayan, yüklemeyi gösteren animasyondan bahsediyor. Ki ben bu ayarın kapatıldığını görmedim henüz.

Eki Görüntüle 1399977

O nokta nokta dönen logodan bahsediyorum evet ne yapmam gerek o olmaması için.

Geri
Yukarı