UEFI sistemde OS silme

326001

Kilopat
Makaleler
4
Big Sur kurunca EFI Mount etmiştim. Neyse işim bitti ama her seferinde OpenCore açılıyor. Big Sur çıkmıyor ama Windows çıkıyor. OpenCore ekranında. Yani PC her açtığımda OpenCore ekranı geliyor. Bir tane Windows bir tane openshell çıkıyor karşıma. Bunu düzeltmenin yolu yok mudur? BIOS'tan Boot ekranına baktığımda, diskin adı ve other OS yazıyor. Bunun silinmesini nasıl sağlarım? BIOS ayarlarından other OS olan ayarı mı değiştirsem? Yoksa, HDD'yi komple her tarafını mı sileyim?
Sülük gibi yapıştı. OtherOS ayarını kapattım. Opencore gelmiyor ama, siyah bir ekran ve ardından BIOS'a atıyor. Bunu komple silmenin yolu yok mu? Görünce sinirim bozuluyor. @tristessehivernale

image0.jpg

Son düzenleme:
Önce NVRAM reset yapın sonra BIOS'u açıp üzerinden ilk sıraya other OS olanını Boot olması için ilk sıraya alacaksınız. Sonra çıkan menüden tekrar NVRAM reset yaparsınız. OpenCore yazısına herkes aldanıp duruyor önemli olan other OS seçeneğinin Boot olmasıdır. hatta mümkünse opencore seçeneği çıkarsa onu windows diskin altına koyun, sonuncu sıralamada olsun.

Önce NVRAM reset yapın sonra BIOS'u açıp üzerinden ilk sıraya other OS olanını Boot olması için ilk sıraya alacaksınız. Sonra çıkan menüden tekrar NVRAM reset yaparsınız. OpenCore yazısına herkes aldanıp duruyor önemli olan other OS seçeneğinin Boot olmasıdır.
Teşekkürler.
Sildim ama.
Bu yazılım ile sildim. Yani sorun vs. kalmadı.

O zaman sorunu düzeltince düzelttim diye yazalım sonra ihtiyacı olanlara odaklanmış olalım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı