Çözüldü UEFI Windows 10 güvenilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Guevara

Hectopat
Daha fazla  
Kısacası ben Windows 11'den Windows 10'a düşürürken yanlışlıkla UEFI diye bir şeyle atmışım Windows'u. BIOS'ta fark ettim. Şu an Windows 10'u kullanıyorum Secure Boot ve TPM özelliği açık Secure Boot'tan dolayı bir şey mi bu UEFI bana güvenli gibi gelmedi fazla bilgim yok. Benim için fazla bir sorun yok genelde ben bilgisayarda oyun oynuyorum. Performans ile alakalı bir şeyse kapatayım hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bilgisayarda yerel disk D diye bir yer açıldı ondan sandım ben galiba. 2-3 FPS fazladan verecekse Legacy'e geçeyim ondan sordum.
Legacy zaten fazla FPS vermez ama 2-3 FPS için güvenlikten feragat edip Legacy'e geçmeyi düşünmek mantıklı bir düşünce biçimi değil bana göre.

UEFI, Secure Boot ile birlikte daha güvenlidir. Ayrıca sistemin daha hızlı açılmasını sağlar ve GPT desteğinden ötürü yüksek kapasiteli disk kullanımını da mümkün kılar.

Hocam bilgisayarda yerel disk D diye bir yer açıldı ondan sandım ben galiba. 2-3 FPS fazladan verecekse Legacy'e geçeyim ondan sordum.
Legacy zaten fazla FPS vermez ama 2-3 FPS için güvenlikten feragat edip Legacy'e geçmeyi düşünmek mantıklı bir düşünce biçimi değil bana göre.

UEFI, Secure Boot ile birlikte daha güvenlidir. Ayrıca sistemin daha hızlı açılmasını sağlar ve GPT desteğinden ötürü yüksek kapasiteli disk kullanımını da mümkün kılar.

Çözüm

UEFI daha iyi. Attığım makaleyi okuyun. Mesele sadece 2-3 FPS değil. Secure Boot gibi sisteminizi güvenli bir şekilde çalıştırmanızı sağlayan özellikler bulunuyor. Tam hepsini hatırlamıyorum ama araştırsanız bulursunuz.

Geri
Yukarı