UEFI Windows 10 MBR Hatası

Ömer Çepni

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar UEFI Windows 10 kurulumunu BIOS'tan yapmaya başladım, disk seçme bölümüne geldiğimde C'ye kuracagım için biçimlendirdim fakat MBR hatası alınca D'yi de sıfırlamam gerekiyormuş. D'de çok önemli dosyalarım var, formattan vazgeçtiğim fakat Windows'u açamıyorum sürekli BIOS menüsü ekrana gelip duruyor, nedeni C'yi biçimlendirmem midir, nasıl düzeltebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir bilgisayarda bir USB belleğe Linux Mint veya Ubuntu yazdırın ve bilgisayarı bu bellekten boot edin. Dosyalarınızı başka bir diske yedekledikten sonra format atacağınız bellekten boot edin ve D:'yi de silin. Ardından UEFI Windows 10 kurabilirsiniz.

Windows açılmıyorsa Legacy modunda Windows 10 kurup AOEMEI Partition Assistant ile diski GPT'ye çevireceksiniz, bu sayede veriler olduğu gibi kalacak. Ya da AOEMEI Partition Assistant yazılımını USB belleğe yazdırıp sistemi bu bellek üzerinden başlatıp işlemi yapacaksınız.

MBR Diski Veri Kaybı Olmadan GPT'ye Dönüştürün - Technopat

Formattan vazgeçtiyseniz sadece Legacy modunda Windows 10 kurmanız yeterli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı