UEFI Windows kurarken Windows logosunda takılma

YusufGamerTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Asus N61JV model bir laptopa sahibim. Laptop biraz eski ve geldiğinde Windows 7 Home Premium 64 bit işletim sistemi ile geldi. Gün geldi ki ben temiz kurulum UEFI Windows 10 kurmak istedim. Rufus yazılımı ile doğru Windows 10 sürümünü USB belleğime yazdım. BIOS'da ise Boot menüsünde bulunan UEFI BOOT secenegini Enable konumuna getirip ayarları kaydettim. Cihazı USB'den boot etmeye çalışınca ise cihaz markasının logosu yerine Windows logosu ekranı geliyordu fakat ne yükleniyordu ne de ilerliyordu. Ne kadar beklersem bekleyeyim Windows logosu görünüyordu ve yükleme devam etmiyordu. Aynı şeyi Windows 8.1 ile de denedim. Hatta boot menüsünde başında UEFI ibaresi bulunan USB belleğimi seçtiğim konusunda da eminim fakat sonuç yine aynı. Ayrıca bu iki işletim sistemini de normal(eski) yöntem ile kurabiliyorum sıkıntısız bir biçimde. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı