Çözüldü UEFI'ye geçiş sonrası bilgisayar kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fikotakya

Hectopat
Legacyden UEFI geçtim, bilgisayar kapamamaya başladı. Bir de BIOS güncellemiştim UEFI geçmeden ONC. E ikisinden birinden dolayı kapanmıyor olabilir mi? Bir de format atsam düzelir mi? Bu arada başlığı yanlış yazmışım şimdi gördüm sory.

Son düzenleme:
Çözüm
Yukarıdaki linke tıklayıp programı kur ve sonra PC güncellemelerini tara ve hepsini güncelle bende de aynı sorun vardı hiçbir türlü olmuyordu hepsini denedim aygıt yöneticisinden de güncelledim ama işe yaramadı bu program sayesinde kapanmama sorunum ortadan kalktı.
Bunu denedim ve düzeldi.
"-abilmek -ebilmek" sözcüğünü yanlış yazdığım için bana kısıtlama veren moderatörlere selam olsun buradan, uykunuz geldi galiba.

Sorunuza gelecek olursak; bilgisayar kapanmıyor derken bu nasıl mümkün olabilir? Kapanınca tekrar mi başlıyor çalışmaya?

Artı -3 Eksi
Legacyden UEFI geçtim, bilgisayar kapamamaya başladı. Bir de BIOS güncellemiştim UEFI geçmeden ONC. E ikisinden birinden dolayı kapanmıyor olabilir mi? Bir de format atsam düzelir mi? Bu arada başlığı yanlış yazmışım şimdi gördüm sory.
Merhaba. Bilgisayarınız anladığım kadarı ile masaüstü. Güncellediğiniz yeni BİOS sürümü "BETA" sürüm olarak geçiyor ise "BETA" sürümden bir önceki tarihteki BİOS sürümünü kurun. Ardından yeniden "SECURE BOOT-DİSABLE" ve "UEFI BOOT-ENABLE" ayarlarını yapın.

Bilgisayarınız kapanıyor ise bunun birden çok sebebi olabilir ama şu anda yaptığınız işlemlerden sonra tetiklenmesi bu işlemlerden olduğunun asıl kanıtı olamaz. Anakart marka ve modelini, kullandığınız işletim sistemini paylaşırsanız bir sonraki yanıtlarda yardımcı olmamız daha kolay bir hâl alacaktır. Saygılar...

BIOS'u load default settings yani fabrika ayarlarına resetleyin deneyin. Olmazsa hem UEFI hem legacy ayarınız var ise çünkü ASUS MSI gibi markalarda var bu UEFI+CSM ya da UEFI+Legacy olarak bulunur ayar, o ayarı seçin.

Merhaba. Bilgisayarınız anladığım kadarı ile masaüstü. Güncellediğiniz yeni BIOS sürümü "beta" sürüm olarak geçiyor ise "beta" sürümden bir önceki tarihteki BIOS sürümünü kurun. Ardından yeniden "Secure Boot-disable" ve "UEFI Boot-enable" ayarlarını yapın.

Bilgisayarınız kapanıyor ise bunun birden çok sebebi olabilir ama şu anda yaptığınız işlemlerden sonra tetiklenmesi bu işlemlerden olduğunun asıl kanıtı olamaz. Anakart marka ve modelini, kullandığınız işletim sistemini paylaşırsanız bir sonraki yanıtlarda yardımcı olmamız daha kolay bir hâl alacaktır. Saygılar...

Ben USB oluştururken UEFI + CSM olarak oluşturdum ama BIOS girince UEFI + legacy gözüküyor o yüzden midir ki.
Eski sürüme dönün. Anakart modelini belirtin.

Ben USB oluştururken UEFI + CSM olarak oluşturdum ama BIOS girince UEFI + legacy gözüküyor o yüzden midir ki.
BIOS'u load default settings yani fabrika ayarlarına resetleyin deneyin. Olmazsa hem UEFI hem legacy ayarınız var ise çünkü ASUS MSI gibi markalarda var bu UEFI+csm ya da UEFI+legacy olarak bulunur ayar, o ayarı seçin.

"-Abilmek -ebilmek" sözcüğünü yanlış yazdığım için bana kısıtlama veren moderatörlere selam olsun buradan, uykunuz geldi galiba.

Sorunuza gelecek olursak; bilgisayar kapanmıyor derken bu nasıl mümkün olabilir? Kapanınca tekrar mi başlıyor çalışmaya?

Hayır Power ışığı yanıyor ve fanlar dönüyor.
Csm yazışım pardon GPT olacak.

Son düzenleme:
Yukarıdaki linke tıklayıp programı kur ve sonra PC güncellemelerini tara ve hepsini güncelle bende de aynı sorun vardı hiçbir türlü olmuyordu hepsini denedim aygıt yöneticisinden de güncelledim ama işe yaramadı bu program sayesinde kapanmama sorunum ortadan kalktı.
Bunu denedim ve düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı