Üflemeli havya sıcak hava tabancasının yerini tutar mı?

lülünaz

Hectopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıcak hava tabancasına ihtiyacım var. Videodaki gibi yaparsam anakart üzerinden MOSFET transistör söküp takabilir miyim? Yoksa sıcak hava tabancasının yerini tutmaz mı?

Moderatör başlığı farklı yazmış. Sorum böyle el yapımı bir ürün linkteki ürün gibi iş yapar mı?
Hayir, bunu lehimlemede kullanamazsiniz. Sıcak hava istasyonu ile normal havya ile yaptığınız her işi yapabilirsiniz tabii. ama biraz daha yavastir. Daha çok SMD, yani çok küçük ebatli parcalar ve entegre devreler icin kullanilir. Su ikisi bir arada en uygun fiyatli urun.

Artı -1 Eksi
Hayir, bunu lehimlemede kullanamazsiniz. Sıcak hava istasyonu ile normal havya ile yaptığınız her işi yapabilirsiniz tabii. Ama biraz daha yavastir. Daha çok smd, yani çok küçük ebatli parcalar ve entegre devreler için kullanilir. Su ikisi bir arada en uygun fiyatli ürün.

Zaten o kadar param olsa gider alırdım. Ben zaten lehim yapacağım demedim smd parçaları sökmek için dedim.

Zaten o kadar param olsa gider alırdım. Ben zaten lehim yapacağım demedim smd parçaları sökmek için dedim.
Normal havya ile dikkatli sekilde sokebilirsiniz SMD'leri ama sıcak hava tabancasına gore zor olur. Once bozuk bir kac devre bulun onlar ile alistirma yapin bence. Bu arada fiyat icin bana neden kiziyorsunuz ki? Bu cihazlarin en ucuzu bu. Bu model gelmeden once en ucuz olan bunun iki kati idi. Kimseye iyilik yaramiyor artik.

Normal havya ile dikkatli sekilde sokebilirsiniz Smd'leri ama sıcak hava tabancasına gore zor olur. Once bozuk birkaç devre bulun onlar ile alistirma yapin bence. Bu arada fiyat için bana neden kiziyorsunuz ki? Bu cihazlarin en ucuzu bu. Bu model gelmeden once en ucuz olan bunun iki kati idi. Kimseye iyilik yaramiyor artik.

Özür dilerim arkadaşım.

Yeni konular

Geri
Yukarı