Ülke Ekonomisi Ne Durumda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ülkenin durumu belli... Fazla ayrıntıya gerek yok. Dolar 4.50 diyorum...
Dolarla ülke ekonomisini kıyaslaman biraz saçma olmuş dolardaki kur oranlarını Türkiye belirlemiyor. Ülke fazlaca vergi alıyor orada hem fikiriz ama bu vergileri teknolojiye yatırsa bence daha iyi olabilir.

Dolardaki kur oranlarını Türkiye belirlemiyor.

Türkiye belirliyor. Doların 4.5 TL olması, liranın değeri ile orantılı. Liranın değeri arttıkça bu rakam düşüyor.

Dolar düşük olsa bize mevcut hükümeti savunup "bakın işte liramız ne kadar güçlü" diyecektin. Şimdi ise aksini söyleme taraftarısın çünkü öyle yapman gerekiyor, seni de anlıyorum.

Lanet olası Federaller yüzünden ülkemize karşı oyunlar oynanıyor.

Bırakın bu işleri arkadaşım. Devletin başındaki insanların hepsinin elbet bir ucu Amerikaya dokunuyor. Amerikanın güya Irağı özgürleştirme zamanlarında bunlar Amerikan askerlerine dua ediyoruz diyen adamlar. Yani dış mihraklar diye kimse kimseyi yemesin. Adam zaten Amerikanın adamı.

Adam BOP'u gerçekleştiriyor işte. 24 Haziranda bu halk gereğini sandıkta yapmazsa yine bir şey değişmeyecek adam zaten tek adam olarak yönetiyor ülkeyi sadece resmiyete dökülecek.

Kaldı ki kolay kolay bırakmaz onlar koltuğu. Seçim zamanları patlattıkları bombalarla insanları korkuttular. Yaptıkları tiyatrolarla kahramanlaştılar.

Laiklik elden gidiyiii diyen amcalar yüzünden gençlerin gelecekleri ile oynanıyor. Gelmişsin 80 yaşında geberip gideceksin zaten ama anca takkelerini, çarşaflarını düşünüyorlar.

Ve başımızda oldukları sürece ekonomi hep kötü olacak bizim açımızdan. Onlar paraları kaçıracak biz de izleyeceğiz.

Kısacası her boku millete atmayın. Tüm suçlu bunları başımızda tutan bu insanlar başkası değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle. Kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan zamanın da kürsülerde alkışlanan ve saygısızlık yaptılar ve buna izin verdiler. Artık onun şahsına yapılanlar normal biriymiş gibi karşıladılar. Atatürkçülük diye bir şey çıkardılar. Halbuki Atatürkçülük diye bir şey olamaz.

Öncelikle mevcut hükümeti savunmuyorum. Genel olarak doların kuru global ticaret de belirlenir. Şu an tüm teknoloji, savunma sanayi, ticaret vs. her türlü alışveriş dolar üzerinden yapılıyor.

Dolarla ülke ekonomisini kıyaslaman biraz saçma olmuş dolardaki kur oranlarını Türkiye belirlemiyor. Ülke fazlaca vergi alıyor orada hem fikiriz ama bu vergileri teknolojiye yatırsa bence daha iyi olabilir.

Türkiye belirliyor. Doların artması demek Türk lirasının artık kullanılmaması insanların Türk lirası yerine dolar talep etmesidir. Ülkene yatırım gelmiyor. İnsanlar habire dolar stokluyor. Dolayısıyla dolar da talep artıyor. İnsanların dolara yüklenmesine bir şey diyemem ama olasılıklar var. Belki de şuanki iktidarın gideceğinden korkması. Ya da başka bir şey. Ülkene yatırımın gelmemesinin sebebi ya şuan ki iktidardan sebep ya da boş yatırım olarak görmesi. Buna nazaran habire tüketim. E bir zahmet artsın şu dolar.

Recep Bey de gelmiş Valla ben çekirdeğimi alıp yazılanları okuyordum da kaynak sorduğum için utandım Neyse siz vadan hainisiniz 155'i arıyorum 2023 Süper Güç hülooğğ

E bu dolar kullanınca artıyorsa biz de yüklü mitarda TL alıp yurt dışında bir yer açıp orya paralarla kendimizle alıp geri verelim TL yükselsin olmaz mı ?

Biz de öyle yapsak TL yükselmez mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…