Ülke Genelinde İnternet Sıkıntısı

Bende de ara sıra çok yavaşlıyor ama sonra düzeliyor. Günlerdir bu problemi yaşıyorum. Tam oyun ortasındayken birden ping giriyor. Çok saçma. Geçen sene sadece bir gün yaşamıştım başka bir gün yaşamadım bu problemi ama bu sene neredeyse her gün yaşadım.

Ttkom Fibernet kullanıyorum, ben etkilendiğimi söyleyemem hız konusunda (pingde zaman zaman ani artışlar olmakta o da altyapısına önem vermediğinden dolayı) onun dışında bu problemi sanırım daha çok bakır kablo üzerinden hizmet alanlarda sorun olmakta.

İstanbul 4.Levent te oturuyorum.Türk Telekom kullanıcısıyım.İnternet hızı iyi fakat sene olmuş 2019 ve İstanbul un en işlek yerlerinden biri olan 4.Levent te ping sorunu var genel olarak.İnsanın oynama hevesi kaçıyor.CS:GO da 90-110 arası dolaşıyor ping değeri.

Ülke genelinde sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Çoğu bölgede yoğunluktan dolayı altyapılar yetersiz kalıyordur. Benim bağlantı da sıkıntı yok. Gerçi, bulunduğum yere ayrı (özel) bir santral'den bağlantı geliyor. Steam'in Avrupa sunucularına bağlanınca, Ping oyunlarda 30-40ms arasında değişiyor.

Turk Telekom'un Fiber 50Mbps'e kadar olan sınırsız paketini kullanıyorum. Speedtest sonuçları da pek farklı değil:

İstanbul
Eki Görüntüle 359092

Frankfurt
Eki Görüntüle 359093

Amsterdam
Eki Görüntüle 359094
O pingi alsam kurban keseceğim şükret haline. 10 senedir ttnet kullaniyorum hep 8 16 mbps kullandım geçtiğimiz Aralık ayında vdsl e geçtim paketim 50mbps hipernet 300gb. 8 16 mbps kullandığımda pingim 35 sabitti 50mbps geçince pingim 35 40 arası gelip gitti son iki haftadır 40 45 arası bazen 50 pingi görüyorum. Kablolardan mı dedim sorunu laptop ve modemi aşağıya bina girisindeki abkastreye indirdim bağladım ölçüm yaptım ping upload download da bir düşüş olmadı bende boşuna masraf olmasın diye değiştirmedim kabloları. Şuan ne yapacağım bilmiyorum bu durum fena moralimi bozuyor. Cs go da pingim en aşağı 110 hic düştüğünü görmedim 130 lara da çıkıyor. Haline şükret...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı