Ülke yönetseydiniz ekonomik vaatleriniz ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Kurallar
- Konu dışına çıkmak yasak. Yalnızca ekonomik vaatler olacak.
- Siyasete girmek yasak, kendi hayali devletinizi düşünün.

Vaatlerim
- İthal edilen ürünlerden %20 vergi alır, yerli ürünlerden %10 vergi alırım. Bunun dışında ürünlerden vergi almam.
- Kullanılmayan paraları kaldırır, paranın değerini yükseltirim.
- Yerli üretim için devlete bağlı birçok fabrika kurarım.
- Tamamen dijital para sistemine geçer, kağıt paraları kaldırırım. Bu da büyük bir malzeme tasarrufu demek.
- Herkese ücretsiz banka kartı sağlar, her yerde geçerli hale getiririm. Banka kartını yenilemek isteyenden para alırım.
- Asgari ücreti ülkenin durumuna göre en uygun seviyeye getiririm. ABD ve Avrupa ülkeleri gibi güçlü bir alım gücü ve ekonomi olma yolunda ilerleriz.

Herkes üretim yapmak zorunda.
Yurt dışından ürün alımını azaltırım.
Asgari ücreti belirlemek için her zaman kendim o an ki asgari ücret ileri 1 ay geçiririm.

Hayır hangi güçlü ekonomide fabrikaları devlet kurmuş? Bakın 19. yüzyılda dahi özel firma teşebbüsleri ile olan şeyler. Devlet sadece düzeni korur. Adaleti tahsis eder. Yoksa ülke gelişmez.
Benim tercih edeceğim bir şey değil. Ben olsam devlete bağlı fabrikalar kurar, özel sektörü de desteklerim.

Yerli üretime sonuna kadar destek çıkardım. Daha çok üniversite açar ve imamhatipleri anadolu lisesine çevirirdim (İmamhatipler İslam değil Arap kültürünü öğretiyor).
Çiftçiye ve esnafa destek verirdim. Vergileri %40 azaltırdım. Katarlılara satılan herşeyi satın alıp tekrar devlet ürünü haline getirirdim.
Eğitim sistemini baştan yenilerdim. Türkçe ezanı geri getirirdim (Tanrı yücedir).

Son düzenleyen: Moderatör:
Yerli üretime sonuna kadar destek çıkardım. Daha çok üniversite açar ve İmam Hatipleri Anadolu lisesine çevirirdim. (İmam Hatipler İslam değil Arap kültürünü öğretiyor.)
Çiftçiye ve esnafa destek verirdim. Vergileri %40 azaltırdım. Katarlılara satılan her şeyi satın alıp tekrar devlet ürünü haline getirirdim.
Eğitim sistemini baştan yenilerdim. Türkçe ezanı geri getirirdim. (Tanrı yücedir.)
Bu hayali bir devlet olmadı ki, sen tanıdık bir ülkeden bahsediyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı