Ülke yönetseydiniz ekonomik vaatleriniz ne olurdu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Elde avucta ne varsa çağdaş güncel akılcı gelecekte oluşacak ihtiyaçlara çabuk adapte olabilen eğitim sistemini oluşturmaya harcamayı vaad ederdim.
Anaokulu düzeyinde toplumsal yaşam için gerekli kuralları trafik toplu taşıma başkalarının haklarına saygı duyma güzel dinleme ve güzel anlama eğitimi verdirirdim.
Daha sonra ilk okul düzeyinde tarihî yerlere geziler geçmiş yıllarda neler yaparak ne noktaya gelindiğini anlatır daha sonra matematik fizik kimsa gibi eğitimlere geçilmesini sağlardim.
Eğitim temeli sağlam olursa toplumsal hayatta insanlar da sağlam olur ve insanlar işini hakkıyla yapma bilincine erişirdi.

Ülke yönetseydim vaat vermezdim, direkt uygulamaya koyardım.

Ülke yönetecek değilim yönetiyorum anlamı çıkıyor ama neyse.

Her sene belli bir miktar satmak üzere 10 senenin sonunda devlete ait üniversiteleri, hastaneleri, sarayları, camileri, fabrikaları, tarım arazilerini, iş makinelerini, otomobilleri... tamamen satardım.
Gelen para ile yurt dışından işinde uzman adamları getirtip yazılım, kozmetik, tarım, ilaç sanayi, biyokimya... şirketleri kurmaları karşılığında her türlü yardımı sağlardım.
Devletin görevi asayişi ve adaleti sağlamak, temel eğitim imkanı vermek ve tekelleşmenin önüne geçmek olurdu.
Her şeyi sattığım için halktan aldığım vergi tutarını da gerektiği kadar düşürürdüm.

Tek vaatim olurdu; herbokologları ve boomer ile doomerları temizlemek... ondan sonra zaten ülke kendi başına düzelir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı