Ülkede ucuz bir şey var mı?

İnsan hayatı. Dünya'ya bir kere geliyorsun, hayatı kendi isteklerinle yaşamak varken, başkaları ne derse peşinden gidiyorsun(sürü politikası). Başına bir şey gelince de, diğer tarafta karşılığını alacak diyerek kendimizi acındırıyoruz. Boş felsefi düşünceler. Ben şahsen hayata bir kere geliyorum, geliyorsam da nasıl istersem öyle yaşarım. Kendi özgür düşüncem olur, kendi fikirlerim ve icraatlarım olur. Ama bakıyorsun şöyle bir etrafa, etrafta kendi fikri olan , kendi düşüncesi olan göremiyorsun. Bir insan hayatı bu kadar basit olmamalı. Bunu baştakiler ya da başkaları belirlemez siz belirlersiniz. Birine bir şey olunca, kaderi böyleymiş, diğer tarafta karşılığını alır gibi düşünce bana doğru gelmiyor. Kendi yaptı, kendi biçti daha doğru bence.

Antep fıstığı, Fındık %80'i Türkiye'de yetişiyor ve kilosu 65 TL. Daha ucuzu var o da Glikoz şuruplu.

Otomobil, ÖTV + MTV + KDV + Masraflar 75 bin TL araba oluyor 135 Bin TL. Telefon; ÖTV + KDV + TRT payı Bin TL telefon oluyor bin 600 TL.

Benzin 6 TL'yi geçmiş. Etin kilosu 45 TL.

Dolar ve Euro'nun yükselme sebebi yok. Yükselmesini masonlar istediği için oluyor.
Antep fıstığı, Fındık %80'i Türkiye'de yetişiyor ve kilosu 65 TL. Daha ucuzu var o da Glikoz şuruplu.

Otomobil, ÖTV + MTV + KDV + Masraflar 75 bin TL araba oluyor 135 Bin TL. Telefon; ÖTV + KDV + TRT payı Bin TL telefon oluyor bin 600 TL.

Benzin 6 TL'yi geçmiş. Etin kilosu 45 TL.

Zaten Amerika,İngiltere gibi ülkeleri masonlar yönetiyor. Her şey onlar istediği için oluyor.

Ekmek ve tuvaletin fiyatı 1 TL. Onun dışında aklıma gelmedi.

Dostum maalesef o 1 liralık ekmeğim gramajı artık tek lokmaya düştü düşecek. En kötüsü ise maalesef tuvalerde artık 1TL değil. Dün Bursa Kültürpark'taydım, çocukluğumdan beri zamlandığını hatırlamadığım tuvaletler 1.25 olmuş.

Geri
Yukarı