Ülkeler arası saat ve görecelik

Batuhan Üstün

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Şöyle bir şey düşündüm ne kadar doğru bilmiyorum. Mesela İngiltere bizden 2 saat geri biz ne zaman günü bitirsek 00.00 da onların daha günü bitirmek için 2 saati olmuş oluyor.Buda günde 2 saat boşta demek diye düşünüyorum. Ayda 2*30=60 saat yapar, yılda 720 saat. Buda 30 güne denk geliyor.Mesela İngiltere'de biri 18 yaşındaysa 18*30 dan 540 gün yapar.Buda bize göre 1,478471 yıl daha geriden geldiği anlamına gelmez mi ? Sadece şahsi düşüncem tamamen yanlış ve saçma olabilir. :)

Kullandığımız saat ve takvim nedir, hangi mantıkla hazırlanmıştır bunu araştırmanızı öneririm. Bu sayede saat farklarının oluşumu da mantıksal olarak kafanızda netleşecektir.

Mantıkta yanlışlık yaptığının farkında olduğunu düşünüyorum :)
Aradaki 2 saati her gün için neden üst üste koyuyorsun?

Biz 2 saat erken bitiriyorsak günü, 2 saatte de geç başlıyoruz güne, onlara kıyasla. Dolayısıyla fark her zaman 2 saat olacak.

Şöyle bir şey düşündüm ne kadar doğru bilmiyorum. Mesela İngiltere bizden 2 saat geri biz ne zaman günü bitirsek 00.00 da onların daha günü bitirmek için 2 saati olmuş oluyor.Buda günde 2 saat boşta demek diye düşünüyorum. Ayda 2*30=60 saat yapar, yılda 720 saat. Buda 30 güne denk geliyor.Mesela İngiltere'de biri 18 yaşındaysa 18*30 dan 540 gün yapar.Buda bize göre 1,478471 yıl daha geriden geldiği anlamına gelmez mi ? Sadece şahsi düşüncem tamamen yanlış ve saçma olabilir. :)

Ingiltere ile aradaki saat farki 2 degil 3.

Bu sadece dünyada kullandığımız yerel saat . Tahmini büyük patlama noktasına olan uzaklığımızı referans alan bir saat düşünürsek bu bize doğru saati verecektir :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı