Ülkemiz neden bilim kurgu filmlerinde başarılı değil?

serdar1986

Decapat
Daha fazla  
Geçmişten günümüze birçok bilim kurgu adı altında gerek mizahi tarzda olsun gerek ise aksiyon tadına bilim kurgu filmleri izledim ancak ülkemizde en çok da bilim kurgu tarzında film yapmak hep sorun olmuştur. En son BluTV'de börü polisiye aksiyon filminin 2039 filminin gelecek versiyonunu yaptılar ancak pek de göze çarpan bir başarı yok. Filmdeki akıcılık desen çok basit amatör hatalar mevcut. Yani özetle Türkiye de bilim kurgu filmleri yapmak çok mu zor?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmişten günümüze birçok bilim kurgu adı altında gerek mizahi tarzda olsun gerek ise aksiyon tadına bilim kurgu filmleri izledim ancak ülkemizde en çok da bilim kurgu tarzında film yapmak hep sorun olmuştur. En son BluTV'de börü polisiye aksiyon filminin 2039 filminin gelecek versiyonunu yaptılar ancak pek de göze çarpan bir başarı yok. Filmdeki akıcılık desen çok basit amatör hatalar mevcut. Yani özetle Türkiye de bilim kurgu filmleri yapmak çok mu zor?

Eki Görüntüle 1550113
Hocam açıkçası bende beğenmiyorum. Sürekli ulusal duygularımızı sömürme üzerine. Ciddiyetten yoksun.

Ülkede sadece para, aşk gibi şeylere önem veriliyor bazı güzel filmlerde var ama geneli aynı şeyin farklı gösterimi gibi. O yüzden yok bence.

İçinde holding sahibi adama aşık olan fakir kız olmuyor çünkü. Bu tarz şeyler yaparsanız başarılı olursunuz.

Ülkede ne doğru ki film sektörü doğru olsun? Ülkenin bırakın hükümetini devlet aklı bile doğru, başarılı değil... ülkenin bu durumlara düşmesinin en büyük sebeplerinden biri olan liyakatsızlık sinema sektörünü de sarmış durumda. Çok büyük torpiller dönüyor.

Orjinal senaryo olsa bile doğru düzgün görsel efekt yapacak firma yok. Hollywood filmlerindeki efektlere bakın bir de bizimkilere. Bizdekiler casper bilgisayarla paint terk efektler.

Para getirecek şeyler değil çünkü. Halk drama, saçma sapan ilişkiler ve yasak aşk seviyor, böyle bir yerde yerli bilim kurgu filmi çok başarılı olamaz. Hatta yeterli kaynağı bulması bile zor olur.

Geri
Yukarı